«Фішок» може бути багато! Екопапір – одна з них. Дякуємо за такий знаковий подарунок благодійному фонду «Бібліотечна країна».
Взагалі альтернативі звичному для нас паперові, що виготовляється з дерева, виявляється дуже багато. Зараз в різних країнах з’являються компанії, які активно починають виробляти екологічний папір. Наприклад, у США їх вже понад 500. Компанія Ecopaper виробляє папір з чого завгодно, тільки не з дерева. Папір з листя і стебел бананів, манго, кави, а з макухи цукрової тростини взагалі виходить ідеально білим та підходить для використання в офісній техніці. Більше 20% паперу в Індії і Китаї робиться з пшеничної і рисової соломи. Загалом у світі 8% всієї паперової продукції виробляють з сільськогосподарських відходів.
В Україні вже теж є успіхи в цій справі. Наприклад, папір, який ми презентуємо сьогодні, виготовляється із макулатури і тетрапаку. А цього року обіцяють, що на екологічно чистому папері будуть друкувати і шкільні підручники. На замовлення видавництва «Ранок» був розроблений папір з урахуванням європейських стандартів. Унікальність технології отримання екопаперу полягає в тому, що для його виготовлення не застосовуються хлор і діоксид титану як відбілювач.
І якщо у вас не виходить поки перейти на екологічний папір, то принаймні економте: друкуйте з двох сторін, використовуйте чернетки. Економія 25 пачок паперу врятує одне вирубане дерево!
І ще одна фішок – ваші відгуки про нашу роботу) «Зелена бібліотека" вже має не лише усні відгуки від друзів про свою роботу, а й ось такі письмові підтвердження) Дякуємо за відзнаку нашої роботи громадській організації «Міжнародна екологічна безпека», яка об’єднує організації різних профілів для досягнення спільних цілей в екології. Громадська організація «Міжнародна екологічна безпека» працює за принципом кластерної системи, яка сприяє об’єднанню організацій різної діяльності з метою досягнення спільно поставлених задач покращення становища навколишнього природного середовища. Прикладом є Міжнародна асоціація «Global Nest», до складу якої входять зацікавлені групи, що беруть участь у наукових і технологічних розробках у сфері екології, а також сприяють використанню засобів, спрямованих на досягнення сталого розвитку.
Цілі у нас спільні. А значить рухаємося далі!