Ми це зробили! Крута і незвичайна екскурсія на єдиний діючий в Україні сміттєспалювальний завод «Енергія» була і справді незабутньою! Ділимося враженнями! 

А їх багато! По-перше, дякуємо друзям бібліотеки за інтерес до події, не дивлячись на середину літа бажаючих було більше, ніж ми могла взяти з собою. Вдячні підприємству «Київпастранс» за безкоштовно наданий транспорт, партнерам заходу за допомогу та сприяння в організації і, звичайно, дякуємо «Енергії» за можливість зазирнути туди, де ще ніхто не був. 
Нагадаємо, що наш дитячий десант був першим у цій екскурсійні програмі. Отож, хто куди, а ми – на сміттєспалювальний завод)
«Енергія» – єдине працююче підприємство на сьогодні в Україні. За словами директора підприємства С.Крикуна, який нас люб’язно зустрів та провідних фахівців, які провели екскурсію, це – екологічно безпечне підприємство, оснащене сучасними системами екологічного захисту та моніторингу шкідливих викидів у довкілля. Завдяки йому частина житлового масиву Позняки вже має можливість користуватися опаленням та гарячою водою, виробленими завдяки альтернативним джерелам енергії. 
Сміття відлежується та проходить декілька етапів перевірки, включаючи радіаційний контроль. А вже потім спалюється при високих температурах(інколи сягає1000-1050 градусів). І саме таке горіння знешкоджує всі шкідливі речовини. Та, на жаль, завод може переробляти лише чверть київського побутового сміття, решта опиняється на сміттєзвалищах, більшість з яких переповнені. 
Спалювання сміття – поширена світова практика поводження з твердими побутовими відходами. «Завод «Енергія» за умови встановлення систему хімічної очистки газів нічим не відрізнятиметься від схожих підприємств за кордоном.
Після оглядової екскурсії ми мали змогу дізнатися, а хтось і закріпити свої знання про те, як правильно поводитися з відходами, навіщо сортувати сміття та як сміття зробити корисним. Усі отримали подаруночки, а найбільш активні та обізнані - квитки до кінотеатрів Києва.
Захід відбувся завдяки ініціативі та сприяння громадської організації «Міжнародна екологічна безпека» Международная Экологическая Безопасность. Ініціаторами екологічного проекту для школярів – «Зелена енергія - чисте довкілля» виступили КП «Київтеплоенерго», Асоціація «Український екологічний альянс». А партнерами –КП Київпастранс, мережа кінотеатрів КП «Київкінофільм», кафедра інженерної екології НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського" та видавництво "Калейдоскоп.
Дякуємо усім, хто був причетний до наших вражень!


Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227