Спілкування з екоактивісткою Вікторією Норенко було таким же ефектним, як і її поява!

 Знайомтеся: Вікторія Норенко, засновниця проекту Зелений Птах. У гості до «Зеленої бібліотеки» Вікторія приїхала у зеленому шлемі, використовуючи не просто екологічний, а ще й дуже приємний спосіб пересування, особливу у цю спекотну пору.

“Зелений птах” – проект, покликаний зробити екологічний спосіб життя приємним. Він вже став не просто успішним, а й необхідним. Проект торкається кількох сфер діяльності: дослідження споживання, просвітницька робота, реалізація екологічних товарів, допомога в організації та реалізації роздільного збору сміття. Крім того, Вікторія Норенко перемогла в кількох конкурсах громадського бюджету Києва з організації практичних занять з переробки пластику на масових заходах.
"Зелений птах" за мету має – показати споживачам як можна без втрати насолоди від споживання не примножувати сміття. Перетворити сміття на цінний ресурс можна лише змінивши якість споживання. Кожний продукт має життєвий шлях. Він не повинен закінчуватись на звалищі. Спожитий продукт має стати матеріалом для нових продуктів. І показати виробнику, що сприяння переробці його товарів після споживання є вигідним, бо зменшує витрати на сировину для нових продуктів. 
У арсеналі «Зеленого птаха» багато практичних розробок: картонна тара, органічне добриво, бокси для сортування вторинної сировини, розробка індивідуальних систем сортування для багатоквартирних будинків. Пропонують тут і сервіс екологічного переїзду, це коли чиста картонна тара, використана, але повністю придатна до повторного використання. Реалізують також блокноти для фліпчартів з паперу, виробленого з вторинної сировини, багаторазові зошити, бокси для сортування, парерові горнятка та інше.

Наша гостя, як і усі її колеги, за відповідальне споживання. Алгоритм простий: мінімум використаних ресурсів, максимум задоволення – мінімум сміття! 
Дякуємо пані Вікторії за цікаву та відверту розмову! На згадку про нашу зустріч і з надією на нові ми подарували гості чудову екосумку від друга бібліотеки Lastivka Suvenir, за що також надзвичайно вдячні!