Всесвітній день водних ресурсів (World Water Day) відзначається щороку 22 березня з ініціативи ООН задля привернення уваги до проблем якісної питної води, потреби охорони водних ресурсів та їхнього раціонального використання. Ми ж з нашими читайликами, учнями 2-В класу ліцей 14 імені українського професора Грушевського Сергія Федоровича напередодні теж говорили про воду, про її роль та значення для всього живого, про відповідальність кожного за її збереження. Читали цікаві та повчальні історії, які так чи інакше торкаються питання забруднення та збереження води і водойм, розмірковували над власними вчинками, що можуть покращити ситуацію, бо ж вода є одним з найважливіших природних ресурсів, і в наших силах запобігти її забруднення. Незначні зміни в звичках можуть зіграти величезне значення. І вам пропонуємо задуматися над цим:
- Використовуйте якомога менше хімічних засобів при прибиранні будинку. Цей простий крок може значно вплинути на ситуацію. Натуральні чистячі засоби також ефективні для догляду за домашнім господарством, але вони не шкодять навколишньому середовищу і водних ресурсів планети.
- Утилізуйте відходи правильно. Ніколи не зливайте в каналізацію відходи, які не розкладаються. Ось список деяких речовин, які ніколи не можна зливати в каналізацію: фарби, моторне масло, розчинники та очищувачі, аміак, хімікати для басейну
- Не змивайте сміття в каналізацію. Змиваючи в унітаз такі предмети, як памперси, вологі серветки, пластикові аплікатори від тампонів, ви можете створити проблеми з каналізацією
- Економте якомога більше води. Економія води дуже важлива для збереження водних ресурсів планети. Ось деякі корисні звички, які допоможуть вам економити воду: приймайте душ замість ванни, так як ванна вимагає більше води; вимикайте крани, коли ви не користуєтеся водою, наприклад, коли чистите зуби; поливайте город до сходу сонця або після його заходу, щоб уникнути випаровування, що призводить до нераціонального використання води.
- Намагайтеся не використовувати пластик. Так як пластик не біорозкладаний, він накопичується в річках, озерах, морях, тому що йому більше нікуди подітися.

{gallery}/biblioteki/priorka/2025_gallery/2025_03_22/{/gallery}


Адреса бібліотеки на Пріорці

 

Графік

Понеділок 10:00 - 18:00
Вівторок 10:00 - 18:00
Середа 10:00 - 18:00
Четверг 10:00 - 18:00
П'ятниця 10:00 - 18:00
Субота 10:00 - 17:00
Неділя Вихідний