Наша бібліотека впродовж тривалого часу демонструє свою інклюзивну привітність, яка стала ще більш можливою внаслідок оновлення після ремонту. Як результат – бібліотеку регулярно відвідують діти з порушенням зору, проводяться спеціальні заходи для дітей з синдромом Дауна, з інвалідністю різної нозології.

Проект інклюзивної співпраці «Дружній світ» став логічним продовженням багаторічної співпраці з вихованцями школи-інтернату №5 для дітей з вадами зору. Така співпраця продемонструвала, як, подолавши психологічні бар’єри, можна просто і весело проводити час у бібліотеці дітям  з інвалідністю під час різноманітних заходів та  майстер-класів. Ми завжди раді нашим особливим читачам, а також з задоволенням вирушаємо в гості до них, адже знаходимося фактично поруч. Тож проект став ще наслідком дружнього сусідства.

Окрім того, проводимо і інші заходи інклюзивної спрямованості. Скажімо, майстер-класи, які нерідко відвідують особливі дітки. Чималий резонанс мала художня виставка нашої читачки Дарини Лабузової, учениці  інклюзивного класу школи №14.

Кінцевою метою проекту «Дружній світ» є прагнення того, щоб наше суспільство навчилося дивитися на цих дітей та сприймати їх по-іншому, не просто як інвалідів, а як особистості, адже вони, як і всі, мають право на розвиток, навчання, спілкування, участь у громадському соціумі. Саме ставлення до таких людей і є показником толерантності нації.

Адже ми всі різні, проте заслуговуємо на однаково дружній світ.


 

{tab Графік}

{tab Про бібліотеку}

Місія нашої бібліотеки, як і, мабуть, будь-якої іншої на сучасному етапі – задовольнити потреби сучасної людини, продемонструвати можливості та переваги книгарень, які вже давно перестали бути лише книгозбірнями, а здатні стати місцем втілення мрій і дій. І це не лише книга, а й спілкування, можливість отримання інформації, навиків, дозвілля та відпочинок, а також задоволення потреб та розвитку громади.

Бібліотека відкрилася на Вітряних горах у 1957 році, а з 1972 року переїхала та працює на вулиці Вишгородській, що знаходиться на Пріорці –  мальовничій та історичній місцевості Києва. Саме місцезнаходження нашої книгозбірні і вплинуло на сучасну назву бібліотеки.

Бібліотека на Пріорці для дітей – сучасний яскравий простір, який ми намагаємося наповнити таким же яскравим змістом. Сучасні дитячі видання, простір для реалізації творчих здібностей та можливостей, для спілкування – все це ви зможете отримати, завітавши до нас. У бібліотеці діють творчі проекти, зокрема щотижневі майстерки та заняття з живопису, маємо власний ляльковий театр, Інтернет-зону для відвідувачів.

Впродовж кількох років в нашій бібліотеці успішно впроваджується проект «Зелена бібліотека» з розвитку екопростору, який фактично дав поштовх рухові «Зелені бібліотеки в Україні». За час від моменту виникнення ідеї нам вдалося створити і справді дієвий та впізнаваний проект. Постійні зустрічі з читачами, популяризація екологічного способу мислення, цікаві гості, майстер-класи, зокрема наочне сортування сміття з дітками, спеціальна ігротека, екскурсійна програма – усе це частина нашої повсякденної роботи. Основне спрямування проекту – виховання  дітей, формування відповідних естетичних смаків для того, щоб вони розуміли і вміли бачити красу довкілля, були здатними охороняти та захищати природу.  Адже турбуючись про довкілля, ми турбуємося і про себе, бо всі ми і є частиною природи.

Завідуюча бібліотекою на Приорці
Кобець Ганна Василівна

{tab Координати}

Наша адреса:

м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227

{/tabs}