Тиждень кінопереглядів у бібліотеці в межах онлайн показів ювілейного - десятого міжнародного кінофестивалю для дітей і підлітків «Чілдрен Кінофест» завершено. Дякуємо за можливість та емоції, подаровані чудовими роботами – переможцями минулорічних фестивалів. Серед того, що ми встигли переглянути за цей тиждень були і фільми, зняті за книгами. Наприклад, наш кінопростір Чілдрен Кінофест у бібліотеці закрили переглядом стрічки «Сторожова застава», знятого за мотивами повісті неперевершеного майстра українського дитячого історичного роману Володимира Рутківського, що присвячена героїчним і маловідомим сторінкам нашого прадавнього минулого. За сюжетом, п’ятикласник Вітько Бубненко якимось дивом потрапляє у 1097-й рік, де разом зі славетними праукраїнськими богатирями захищає рубежі нашої землі. Переглянули ми і чудовий фільм про Моллі Мун за книгою Джорджії Бін «Моллі Мун і Чарівна книга». Ще один український фільм «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» базується на казці українського сценариста та казкаря-лірника Сашка Лірника «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід». Як бачите, усі ці книги є в бібліотеці, тому запрошуємо до прочитання!
Нагадаємо, що Чілдрен Кінофест- щорічний кінофестиваль, що знайомить молоду українську аудиторію як з найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою. Цього року Ґран-прі фестивалю за підсумками глядацького голосування отримала іспанська комедія «Душа команди».
Визначили і переможців дитячого конкурсу. Ґран-Прі отримала анімаційна робота «Вниз по скелі» 13-річного Матвія Глазунова з Мукачева. А ось приз глядацьких симпатій, який присуджується за результатом голосування глядачів отримала анімація «Подорож до Кукурудзяної країни» про сповнену небезпек мандрівку команди друзів режисера Назара Крайового з Черкас, якого особисто знає і привітала наша амбасадорка Женя)😊 Чимало наших читачів також мали можливість відвідати кіноперегляди основної конкурсної програми в кінотеатрах. І це чудово!
Дякуємо за таку можливість і вже чекаємо наступних прем’єр майбутнього Чілдрен Кінофесту-2024!)