×

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

 Цьогоріч Всеукраїнський тиждень дитячого читання завершується і справді святково, адже саме сьогодні, 2 квітня, у світі щороку відзначають Міжнародний день дитячої книги. Тож, вітаємо усіх, хто причетний до створення яскравої, доброї, розумної, затишної дитячої книги! І наших читайликів також!)

Завжди раді бачити вас у нашій бібліотеці, тому з радістю згадуємо моменти тижня дитячого читання, впродовж якого ми читали і слухали, пізнавали і ділилися знаннями та вміннями, майстрували і творили, дарували та отримували подарунки та незабутні емоції. І все це завдяки книзі!

Міжнарожний день дитячої книги був заснований у 1967 році з ініціативи Міжнародної ради з дитячої книги (International Boardon Booksfor Young People, IBBY), в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, якому не тільки вдалося змінити ставлення до дитячих книг, але й розвинути і збагатити цей вид художньої літератури. Казками Андерсена захоплювалося не одне покоління читачів в усьому світі, популярні вони і досі, що вкотре доводить, що гарна історія, як і гарна книга буде жити довго. Однією з головних ініціаторок встановлення та проведення Міжнародного дня дитячої книги стала німецька дитяча письменниця, засновниця IBBY Елла Лепман. Ще на початку 50-х років минулого століття вона запропонувала заснувати «маленьку нобелівську премію» з дитячої літератури – Міжнародну премію імені Ганса Крістіана Андерсена. Починаючи з 1956 року, премія присуджується найкращому авторові дитячої книги, а з 1966 року її почали вручати і кращому ілюстраторові. У 1973 році Почесний диплом Міжнародної премії імені Андерсена за поему-казку «Барвінок і Весна» отримав український письменник Богдан Чалий, а 1979 року до «Почесного списку Андерсена» було вписано ім’я Всеволода Нестайка та його книжку «Тореадори з Васюківки».

{gallery}biblioteki/priorka/2023_gallery/2023_04_02{/gallery}