Учора у нас було гамірно і натхненно: зустрічали наших любий читайликів – учнів 3-б класу школи №14. Як же ми заскучали за такими активними та натхненними зустрічами!) Та ще й важливими та корисними, адже говорили про первоцвіти та їхнє збереження.

Наші гості не лише багато знають про перші квіточки весни, а й на славу постаралися, створивши власні лепбуки на цю тему, які потім і презентували. Ми ж також приготували чимало цікавинок зі світу книжок, бо наші книжечки знають усе!) 😊Скажімо, захопливі історії та легенди, де героями стали квіти.

Первоцвіти називають першою усмішкою весни. Саме вони, ніжні й тендітні, першими відчувають ще не зовсім теплі, але вже приємні промінчики весняного сонечка. І як прикро, що деякі з цих квітів на межі зникнення. Більшість первоцвітів України занесено до Червоної книги. Це означає, що їх ні в якому разі не можна зривати, а тим більше купувати у тих, хто вже вчинив злочин, зірвавши ці квіти. Багато первоцвітів занесено до Червоної книги. Та ви лишень гляньте на цю ніжну і тендітну красу, яка ніби так і проситься, щоб її захистили. Саме у березні з’явилися перші весняні квіти: підсніжники, проліски, ряст, крокуси, конвалія, сон-трава. На жаль їх з кожною весною стає все менше, бо нищать їх люди. Збираючи ці рослини для букетів, вони виривають їх з коренями. Із зірваних квіток не утворяться плоди і насіння, тому рослина більше ніколи не виросте. Кожен з нас має пам’ятати, що зривати проліски, підсніжники та інші первоцвіти заборонено!
Тому просто милуймося первоцвітами, не завдаючи їм шкоди!
Зустріч відбулася в межах проекту Зелена бібліотека / Green library та Рух "Зелені бібліотеки" в Україні, що успішно впроваджується у нашій бібліотеці.


 

Графік