8 лютого минає 195 років від дня народження всесвітньовідомого класика науково-фантастичної та пригодницької літератури Жуля Верна. Багато з його передбачень, які колись здавалися неймовірними, стали дійсністю.

Французький письменник, один з найпопулярніших у світі, згідно з дослідженнями ЮНЕСКО, автор класичних пригодницьких романів, основоположник жанру наукової фантастики. Твори Жюля Верна за кількістю перекладів займають друге місце серед усіх письменників світу. Багато читачів зросли на його історіях про дітей капітана Гранта, загадкового капітана Немо, подорожі Філеаса Фоґґа навколо світу за 80 днів.

Юрист за освітою (1849), працював секретарем театру в Парижі, писав для сімейного журналу. З 1871 року оселився у французькому місті Ам’єн. Подорожував по Скандинавії, США, країнах Середземномор’я. Його талант помітив і заохотив писати Александр Дюма. Довголітня співпраця з видавцем Етцелем почалась з публікації дебютного роману «П’ять тижнів на повітряній кулі» (1863) в новозаснованому часописі для підлітків. Книги Верна виходили регулярно впродовж 40 років. Серед них – романи, повісті та оповідання про космічні, навколосвітні, повітряні та підводні подорожі. Письменник за традицією розбавляв незвичайні пригоди героїв детальним описом географічних відкриттів і технологічних нововведень, які сам же і вигадував.
За свою біографію Жуль Верн написав 66 романів, безліч повістей, п’єс. Багато романів Жуль Верна були екранізовані. Серед найвідоміших творів – “Таємничий острів”, “П’ятнадцятирічний капітан”, «Подорож до центру Землі», «Із Землі на Місяць», «Діти капітана Гранта», «20000 льє під водою», «Навколо світу за 80 днів» та багато інших.
Запрошуємо до бібліотеки, де ви зможете ознайомитися з творчістю Жуля Верна більш детально.


 

Графік