До переліку славних ювілеїв цього року належить і 100-річчя нашого герба. Офіційно Тризуб став державним гербом УНР 25 лютого 1918 року.
Тризуб, княжий знак Володимира Великого, вперше в українському діловодстві був розміщений на печатці, що скріплювала урядові документи. Історія ж українського герба почалась ще з княжого роду Рюриковичів. Вони карбували тризуб на всьому: від печаток та монет до цеглин, з яких будувались храми та церкви.
Перша писемна згадка про український тризуб датується 10 століттям. Починаючи від розпаду Київської Русі і до 20 століття, його використовували не так активно. Тризуби зустрічалися лише в геральдиці міст, на родових гербах чи у книгах. Деякі запорожці, зокрема Хмельницький та Мазепа, розміщували на своїх родових гербах хрести чи якорі, стилізовані під тризуб. Філософські традиції трактують цей знак, як символічне відображення певного поняття або явища. Тризуб Володимира, наприклад, вважався символом ідеї влади над трьома світами.
Про історію виникнення національного герба, його значення та трактування, літературні згадки говорили ми під час літературно-правознавчого калейдоскопу «Від княжої доби до сьогодення», що відбувся у нашій бібліотеці для учнів 3-б класу школи №14. Головний висновок, що зробили спільно з нашими читачами – нам є що згадати і є чим пишатися!