17 травня минає 100 років від дня народження Анатолія Дімарова - українського письменника, лауреата Шевченківської премії, мандрівника і природолюба. Письменник, якого при народженні звали Анатолій Гарасюта, народився 17 травня 1922 року на хуторі Гарацьки, що на Полтавщині.

Анатолій Дімаров написав багато серйозних і проникливих оповідань, повістей та романів з глибин життя українського народу. Феномен дімаровського стилю має дві найвиразніші ознаки: глибоко народний психоколорит і пов ’язану з ним оповідність, виражені через слово і в слові. Недарма найулюбленішим жанром письменника в роки творчої зрілості стали ним тільки у прозі узаконені «історії»: сільські, містечкові, міські - себто художні структури, де авторство розчиняється у матеріалі, що виповідає себе «сам». Та є в нього ще низка цікавих і своєрідних творів для дітей та юнацтва - казки, пригодницькі, фантастичні повісті. Через неймовірні, часом екстремально небезпечні, а часом веселі пригоди й випробування герої науково-фантастичних повістей проникають у безмір минулого і майбуття людства, Космосу і, певна ж річ, — людської душі. І саме це робить ці повісті цікавими та привабливими ось уже для кількох поколінь юних читачів. У своїх дитячих творах Дімаров дуже схожий на самого себе - він і дивовижно вигадливий, творячи одну за одною комічні чи драматичні ситуації, і ліричний, коли розповідає про великі-великі дитячі таємниці, про сподівання та мрії юних героїв і про одвічні тайни життя.
Наші читачі і сьогодні залюбки читають твори ювіляра. Скажімо, автобіографічна повість «На коні й під конем» — весела історія про збитошного хлопця, з яким увесь час трапляються кумедні пригоди. "Блакитна дитина" - це весела повість про дотепного й вигадливого сільського хлопчака. Багато трапляється з ним різних пригод - і веселих, і сумних, бо кипуча невгасима енергія так і бурхає в ньому, як у вулкані, і часом проривається в зовсім несподіваному навіть для нього самого напрямі.
За своє життя Анатолій Дімаров отримав багато нагород, а ось у 2012 році відмовився від ордена Ярослава Мудрого ІV ступеня, яким його нагородив тодішній президент України Віктор Янукович. І пояснив, що письменник повинен перебувати в опозиції до будь-якої влади, хоч якою вона була б. І сприймати урядову нагороду як спробу його підкупити. Вважав, що не може прийняти з рук людей, які штовхають країну у прірву.