А ви знали, що сьогодні у світі відзначають незвичайний день – всесвітній день кульбаби. А наші оптимістичні і креативні читачі учні 2 - Б класу спеціалізованої школи N14 імені С. Ф. Грушевського знають! І не лише знають, а як бачите, радіють цьому дню і цим маленьким сонечкам – кульбабам, що стали одним із найяскравіших символів квітучої весни.
Всесвітній День кульбаби відзначають 13 травня. Саме в цей час жовтенькі квіточки з’являються на галявинах на територіях країн з помірним кліматом. Коли весняне сонечко посилає свої перші теплі промені на землю, а галявина вкривається зеленим килимом, по траві миттєво розсипаються яскраво-жовті квіти – кульбаби. Для одних ці рослини – звичайні бур’яни, для інших – компонент вітамінних страв, адже із зелені готують вишукані салати, а із квіток варять смачне варення. Окрім того, квітка володіє цілющими властивостями, тому широко використовується в медицині. Як бачимо, кульбаба – рослина універсальна.
Першими відзначати цей день вирішили жителі Франції. Щороку 13 травня вони вдягають на себе мантії зелено-жовтого кольору та проводять обряд освячення салату, приготованого з листя кульбаби. В цей день кожна господиня намагається приготувати з цієї рослини найвишуканіше страву: салат, суп, закуску. Кульбабу додають до сиру, хліба, повидла, лікеру тощо.
Американці також полюбляють кульбабу та свято, що з нею пов’язане. До речі, у Сполучених Штатах окрім Всесвітнього дня є ще Національний день кульбаби, що відзначається 5 квітня. У 1957 році світ побачив роман популярного американського письменника Рея Бредбері під назвою «Вино з кульбаби». Згодом твір набув широкої популярності, а люди переконалися, що таке вино можна спробувати не тільки в Америці, але й у Франції, Великобританії тощо. Жителі США на Всесвітній день кульбаби прикрашають себе жовтими квітами та готують з них соки та салати.
Вшановують кульбабу і бельгійці, адже саме вони володіють секретом пивоваріння із застосуванням цієї рослини. 13 травня тут влаштовують величезні ярмарки, на яких продають повидло, випічки, йогурти, мед та інші страви із вмістом листя чи квіток кульбаби.
Ось така вона – кульбабка, що тішить нас своїм яскравим сонечком у ці весняні дні.
В небесного сонечка
Квітне в травах донечка.
Запашна у неї шапка.
Ім’я в донечки – Кульбабка.
Дякуємо нашим любим читайликам, а особливо їхній оптимістичній і небайдужій вчительці та другу нашої бібліотеки – Татяні Воляник за яскраві моменти, якими ми залюбки ділимося з усіма та очікуємо наших зустрічей, які неодмінно відбудуться після Перемоги!)