В Україні сьогодні відзначають День матері. Це свято для усіх, адже матуся – найдорожча і найрідніша людина для кожного. Нехай усі матусі неодмінно будуть щасливими, а найкращим привітанням для них стане ваша любов!

У бібліотеці багато гарних і яскравих книжечок, які присвячені нашим матусям. І ми їх неодмінно ще почитаємо і перечитаємо! А поки що пропонуємо їх гадати і дізнатися цікавинки про традиції святкування у різних країнах світу.
У США та Австралії діти, які живуть із матерями, влаштовують своїм мамам святковий сніданок. Ті ж, хто живе далеко, приїжджають до мам у гості. У США День матері – п'яте за популярністю свято, після Великодня, Різдва, Дня святого Валентина та Дня батьків.
У США та багатьох країнах Європи у День матері прийнято приколювати до одягу гвоздику. Якщо квітка кольорова, мати людини ще жива, біла ж є даниною поваги померлій мамі.
В Австралії у День матері вітають не лише мам, а й усіх жінок, які мають причетність до виховання дітей.
У Німеччині Muttertag відзначають ще із середньовіччя, а ось національним святом День матері став лише у 30-х роках ХХ століття. Німці дарують своїм мамам не гвоздики, а троянди, причому потрібно вибирати кольорові квіти, оскільки білі є символом скорботи. Троянд має бути 12, а ось на могилу несуть одну білу троянду.
У Фінляндії на День матері з 1919 року вручають державний орден «Білої троянди». В останні роки її одержують матері, які виховують дітей-сиріт. Другого тижня травня у Фінляндії піднімають державний прапор, це державний вихідний. Мамам прийнято дарувати рослини у горщиках, а фінські садівники спеціально вивели сорт троянд, який називається День матері.
В Індії День матері відзначають наприкінці жовтня. Згідно з легендою, колись давно індійська жінка мала семеро синів. Якось вона випадково вбила ведмежа, за що поплатилася смертю своїх дітей. Убита горем жінка просила богиню Ашатамі Бхагаваті оживити синів, і її молитви були почуті. У День матері жінки Індії моляться за благополуччя своїх дітей.
У Японії День матері у другу неділю травня відзначають з 1915 року. Діти дарують мамам гвоздики та подарунки, а мами – співають материнську пісню. У ній йдеться про домашнє вогнище, про те, як мама в'язала дитині рукавиці, отримавши які на чужині, вона отримає частинку материнського тепла.
У Португалії, Іспанії, Угорщині, Литві, Румунії День матері відзначають у першу неділю травня, а у Франції – в останню.