17 квітня минає 85 років від дня народження Володимира Рутківського. Його називають письменником, який робить читачів щасливими. Особливо дітей. Його роман "Сторожова застава" та тетралогія "Джури" про пригоди козаків - одні з найулюбленіших книжок дітей в Україні. Ми це можемо підтвердити!)

Народився Володимир Рутківський 18 квітня 1937 року в селі Хрестителеве на Черкащині, а свою літературну кар’єру починав як поет. Його перша збірка "Краплини сонця" вийшла 1966 року, а остання, "День живої води", - 2005 року. Його вірші входили до антологій "Вереснева зоря" (1989) і "Одеське літературне віче" (2004).
А як прозаїк Володимир Рутківський одразу дебютував у дитячій літературі.
Цілі покоління українських дітлахів виростали на його пригодницьких творах.
Серед останніх його нагород - премія Книга року ВВС за двотомний роман "Сині води" та премія Тараса Шевченка за тетралогію про джур: "Джури козака Швайки", "Джури-характерники", "Джури і підводний човен", "Джури і Кудлатик". У 2017 році у прокат вийшла яскрава українська пригодницька стрічка "Сторожова застава", це - екранізація одного з найвідоміших пригодницьких романів Рутківського. Своїми історіями він ростив покоління гордих і вільних та змінював тих, хто жив у парадигмі маленької людини, покірної вічним поразкам: над його книгами не плачеться, після них хочеться жити, любити й пишатися тим, хто ти є.
На жаль, минулого року, 31 жовтня 2021 року, Володимира Рутківського не стало. Але його книги назавжди лишилися з нами, роблять нас щасливішими, мудрішими і впевненішими в собі.


Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227