2 лютого виповнюється 210-та річниця від дня народження Євгена Гребінки, відомого письменника, українського байкаря, громадського діяча, автора романсу «Чорнії очі», який прославив його на весь світ.
Народився Євген Гребінка на Полтавщині в сім'ї дрібного поміщика − штаб-ротмістра Малоросійського кавалерійського полку П. І. Гребінки. Початкову освіту отримав вдома, потім навчався у Ніжинській гімназії вищих наук, де і почав займатися літературною діяльністю. За 15 років літературної діяльності Євген Гребінка надрукував понад 50 повістей, байок, романів і оповідань. Гребінка писав українською та російськими мовами. Відомі його поезії та оповідання такі як: «Човен», «Ліс», «Маруся», «Сто сорок п’ять», «Двійник», а байки «Ведмежий суд», «Лебідь і гуси», «Зозуля та Снігир», «Пшениця», «Маківка» та інші актуальні і до сьогодні.
Велику популярність автору приніс його романс «Чорнії очі», який він присвятив своїй майбутній дружині Марії Ростенберг. Романс виконували Федір Шаляпін, Ізабелла Юр’єва, Луї Армстронг, Володимир Висоцький, Патрісія Каас, Мірей Матьє, Хуліо Іглесіас .
Запрошуємо до бібліотеки, де ви зможете ближче познайомитися з творчістю ювіляра!