ukenfrdeitptru

Сьогодні в Україні і світі відзначають день пам’яті жертв Голокосту. Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма. Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто, а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.
Чи потрібно говорити з дітьми про Голокост? Письменниця Надійка Гербіш відповідає на це питання ствердно – книжкою «Ми живемо на краю вулкана». Цей нелегкий та майстерно написаний текст розкаже дітям про трагічну сторінку світової історії без прикрас, не заграючи з читачами, але й не травматично. Хтось з героїв цієї історії загине, щоб дати шанс на життя іншим. Це боляче, проте неминуче. Те, що відбулося колись, ми повинні переповісти наступним поколінням настільки переконливо, щоб вони нізащо не повторили помилки минулого. Це книжка про темряву, страх, горе — і про надію та нове життя, що зрештою перемагає.
Ще одна особлива книжка – «Хлопчик у смугастій піжамі», написана ірландським письменником Джоном Бойном, розповідає про події Другої світової війни від імені 9-річного німецького хлопчика Бруно, який зустрів свого нового друга, єврейського хлопчика Шмуля там, де всі в однакових смугастих піжамах. Переодягнувшись, він стає схожим на інших в'язнів і в такому вигляді пробирається за огорожу. Книжка була номінована на кілька десятків літературних премій, перекладена більш ніж 50-ма мовами. Ще одна знакова книга, яка також є в бібліотеці, – «Бабин яр» А. Кузнєцова, яка розповідає про страшні події тих часів. Загалом, Голокост став однією з найстрашніших трагедій та одним із найбільших злочинів в історії людства, завжди буде для всіх застереженням про небезпеки, в основі яких – ненависть, фанатизм, расизм та упередженість.


Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38
Тел.: (044) 430-42-27


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227