Серед книг-ювілярів року один з найпопулярніших та визнаних пригодницьких романів усіх часів – «Звіробій», написаний американським письменником Джеймсом Фенімором Купером. Цього року минає 180 років з моменту його опублікування.

Купер став першим американським письменником, ім'я якого вийшло за кордони США. Вважається, що він відкрив європейцям Америку, створив національне обличчя американця як у позитивному, так і в негативному сенсі, прославив людину честі і мужності. Світову славу письменнику принесла пенталогія «Шкіряна Панчоха», до якої увійшли пригодницькі романи «Піонери», «Останній з могікан», «Слідопит» та «Звіробій».
Дикі ліси Північної Америки ще населяють войовничі племена індіанців, і мало хто з білих поселенців наважується заглиблюватись у ті хащі. Але хоробрий мисливець на прізвисько Звіробій, що виріс в індіанському племені, добре знайомий зі звичаями тутешніх мешканців. Юнак прибуває до берегів озера Мерехтливе Свічадо, щоб допомогти своєму другові, могікану Чингачгуку, наречена якого була викрадена ворожим плем’ям гуронів. Аби врятувати з полону прекрасну дівчину, відважним друзям-відчайдухам доведеться поринути у небезпечні пригоди.
Українському читачеві автор відомий саме завдяки своєму циклу романів про американських індіанців. Літературна спадщина автора ж набагато більша, адже включає історичні, пригодницькі "морські" романи, а також сімейні саги і публіцистику.
Запрошуємо до бібліотеки, де ви зможете згадати чи познайомитися з захопливими пригодами Фенімора Купера та розглянути нашу незвичайну виставку-інсталяцію.

 

Графік