Це – люфа, мочалка, яка росте) 😊
І вона справді виросла завдяки зусиллям нашої колеги Оксани Шаєвської з насіннячка, люб’язно наданого екоактивісткою Олександрою Патлач під час зустрічі в нашій бібліотеці.

Ця зустріч, як і багато інших, відбулася в рамках розвитку проекту створення екопростору у бібліотеці Зелена бібліотека / Green library. І хоч зараз через карантинні обмеження ми не можемо проводити великі «посиденьки», та збирати урожай і ділитися ним – точно можемо)😊 Як і нашими чудовими книжечками з екотематики. Приходьте: читати, ділитися досвідом, а можливо і насінням.
До речі, ще один цікавий проект Насіннєві бібліотеки, успішно впроваджується в межах розвитку вітчизняних Зелених бібліотек. Цей проект, як і попередні ініційовано та реалізовується за підтримки Жива сучасна бібліотека - БФ Бібліотечна країна, за що ми надзвичайно вдячні.
А кому цікаво, розповімо ще трохи про люфу) З насіння цієї рослини виробляють технічне масло, використовують в медицині, вона є незамінною складовою у виготовленні мила чи помади. А також її використовують для ущільнювачів механізмів, теплоізоляції, виготовлення капелюхів, солдатських шоломів, головних уборів. З сушеної люфи сучасні креативні дизайнери роблять приголомшливі екологічно чисті предмети інтер’єру: абажури, горщики, столики, панно і навіть меблі.
Можливо, і ми замахнемося на якийсь особливий витвір. А поки – чекаємо поки дозріє увесь «мочалковий» урожай і запрошуємо до бібліотеки!


Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227