Підтримали флешмоб #ботанікаНАбетоні)🌱 «Експедиція» з пошуку рослинності, що демонструє свою силу, долаючи бетон, і справді захоплює! Приєднуйтеся!

Зелена бібліотека / Green library додає свою часточку до цікавого зеленого проєкту, що виник кілька років тому у Франції. Так, ботанік Тулузького музею природної історії Борис Прессек вивів крейдою на доріжках назви деяких міських рослин. Мета – пробудити інтерес до природи. Люди мають знати більше про дику природу на вулицях міста, адже усі ці рослини – не просто бур’яни, а частина живого світу. Вони допомагають прибирати забруднення, виробляють кисень, стають їжею чи захистом для комах і птахів. Цією ідеєю зацікавилися чимало екологів та ентузіастів і вона впевнено «пішла» в люди.
А нам далеко і ходити не треба – чимало цікавої рослинності росте біля бібліотеки чи на шляху до неї. Отже, у нас через бетон сміливо пробилися: м’ята, кульбаба, квасениця, спориш і мох. Але навколо ще багато зелених див і нам вдалося побачити на бетоні і мальву, і злакові, і подорожник, і маленькі деревця.
І це справді не просто бур’ян! Наприклад, квасениця чи заячий щавель має купу корисних властивостей, може вживатися в їжу – листя рослини додають до салатів, ним посипають яєчню, бутерброди з ковбасою, паштетами, сиром тощо. Спориш або гірчак звичайний з родини гречкових. Ця рослина – лікарська, кормова, медоносна і навіть фарбувальна! Виявляється, з коренів споришу добувають синю фарбу. На Кавказі та Далекому Сході молодий спориш вживають нарівні з щавлем. Ну, а про кульбабу і м’я́ту і розповідати не треба – їхні красу і користь знають усі!
Приєднуйтеся і ви до пошуку ботаніки на бетоні! Це справді захоплює)
#ЕкоІдеї


Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38
Тел.: (044) 430-42-27


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227