День історій про мишенят влаштували 26 лютого, скориставшись підказкою календаря мрійників з книжечки «Афиновий ведмедик» А.Волховської від видавництва «Vivat».
Ось так, відкриваєш книжечку і бачиш, що саме сьогодні, 26 лютого, день історій про мишенят. Чому б і ні, тим паче, що і рік триває під знаком Миші?)
А скільки цікавих історій знайшлося у бібліотеці, де персонажем, головним чи ні, стала саме ця сіра вертихвостка! Ну, дуже популярна персона!
Дізнавалися цікавинки про мишей та щурів, читали, ділилися власними роздумами і спостереженнями, вчили скоромовки, танцювали і гралися разом з нашими читачами, учнями 2-г класу школи №14. І про мишку комп’ютерну теж не забули, не дарма ж її так назвали!)
Виявляється, генетична схожість людей і мишей становить аж 70 %. Нині в природі існує багато видів мишей: від диких – до тих, які давно вже стали домашніми улюбленцями. Вчені довели, що миші навіть співчувати вміють, полюбляють разом проводити час і піклуватися одне про одного. Більше того, вони доволі уважні та кмітливі. Чомусь, усі звикли думати, що миші обожнюють сир, та він не викликає у гризунів великого захоплення. Найкращим кормом для них є зерно, шоколад, масло. А міф про неймовірну любов до сиру виник, мабуть, через те, що раніше господині залишали його в доступних місцях, тож і ласували ним миші – не залишатися ж голодними?)
Сімейство мишачих протягом століть стали повноправними сусідами людини. Вони до сих пір не вивчені до кінця, і з кожним роком вчені відкривають все нові факти, а миші та щурі стають не тільки героями мультиків, а й помічниками вчених та уособленням богів процвітання в багатьох культурах і просто домашніми улюбленцями.
{gallery}biblioteki/chekalin/2020_gallery/2020_02_26_1{/gallery}