3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. Про особливі теми та особливих людей говорили з нашими читачами, учнями 4-в класу школи №16.

За даними Організації Об’єднаних Націй, практично кожна десята людина на планеті є інвалідом. І від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко самостійно подбати про себе залежить рівень цивілізованості цього суспільства.
Та інвалідність – не вирок. Люди з інвалідністю часто доводять це і стають повноцінними членами суспільства, відмінними фахівцями і політиками, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових.
Неможливе можливо і тому доказ – історії життя відомих людей з обмеженими можливостями, які досягли успіху всупереч тому, що мало їх зупинити. Німецький композитор Людвіг ван Бетховен, втративши слух, продовжував писати свої неперевершені музичні твори, зокрема, «Урочиста меса» та «Девята симфонія з хором» були створені після втрати слуху. Американський музикант Рей Чарльз, який осліп ще в семирічному віці, був нагороджений 12 преміями «Греммі» та потрапив до зали слави джазу, блюзу і кантрі. Франклін Рузвельт був прикутим до інвалідного візка, але саме з його іменем пов’язані видатні сторінки історії та дипломатії США. Французький педагог Луї Брайль, який осліп в дитинстві через травму очей, розробив унікальний рельєфно-крапковий шрифт для сліпих, яким користуються і зараз. І ще багато історій і доказів з життя особливих людей доводять, що неможливе і справді можливе!

 


 

{tab Графік}

{tab Про бібліотеку}

Місія нашої бібліотеки, як і, мабуть, будь-якої іншої на сучасному етапі – задовольнити потреби сучасної людини, продемонструвати можливості та переваги книгарень, які вже давно перестали бути лише книгозбірнями, а здатні стати місцем втілення мрій і дій. І це не лише книга, а й спілкування, можливість отримання інформації, навиків, дозвілля та відпочинок, а також задоволення потреб та розвитку громади.

Бібліотека відкрилася на Вітряних горах у 1957 році, а з 1972 року переїхала та працює на вулиці Вишгородській, що знаходиться на Пріорці –  мальовничій та історичній місцевості Києва. Саме місцезнаходження нашої книгозбірні і вплинуло на сучасну назву бібліотеки.

Бібліотека на Пріорці для дітей – сучасний яскравий простір, який ми намагаємося наповнити таким же яскравим змістом. Сучасні дитячі видання, простір для реалізації творчих здібностей та можливостей, для спілкування – все це ви зможете отримати, завітавши до нас. У бібліотеці діють творчі проекти, зокрема щотижневі майстерки та заняття з живопису, маємо власний ляльковий театр, Інтернет-зону для відвідувачів.

Впродовж кількох років в нашій бібліотеці успішно впроваджується проект «Зелена бібліотека» з розвитку екопростору, який фактично дав поштовх рухові «Зелені бібліотеки в Україні». За час від моменту виникнення ідеї нам вдалося створити і справді дієвий та впізнаваний проект. Постійні зустрічі з читачами, популяризація екологічного способу мислення, цікаві гості, майстер-класи, зокрема наочне сортування сміття з дітками, спеціальна ігротека, екскурсійна програма – усе це частина нашої повсякденної роботи. Основне спрямування проекту – виховання  дітей, формування відповідних естетичних смаків для того, щоб вони розуміли і вміли бачити красу довкілля, були здатними охороняти та захищати природу.  Адже турбуючись про довкілля, ми турбуємося і про себе, бо всі ми і є частиною природи.

Завідуюча бібліотекою на Приорці
Кобець Ганна Василівна

{tab Координати}

Наша адреса:

м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227

{/tabs}