3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. Про особливі теми та особливих людей говорили з нашими читачами, учнями 4-в класу школи №16.

За даними Організації Об’єднаних Націй, практично кожна десята людина на планеті є інвалідом. І від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко самостійно подбати про себе залежить рівень цивілізованості цього суспільства.
Та інвалідність – не вирок. Люди з інвалідністю часто доводять це і стають повноцінними членами суспільства, відмінними фахівцями і політиками, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових.
Неможливе можливо і тому доказ – історії життя відомих людей з обмеженими можливостями, які досягли успіху всупереч тому, що мало їх зупинити. Німецький композитор Людвіг ван Бетховен, втративши слух, продовжував писати свої неперевершені музичні твори, зокрема, «Урочиста меса» та «Девята симфонія з хором» були створені після втрати слуху. Американський музикант Рей Чарльз, який осліп ще в семирічному віці, був нагороджений 12 преміями «Греммі» та потрапив до зали слави джазу, блюзу і кантрі. Франклін Рузвельт був прикутим до інвалідного візка, але саме з його іменем пов’язані видатні сторінки історії та дипломатії США. Французький педагог Луї Брайль, який осліп в дитинстві через травму очей, розробив унікальний рельєфно-крапковий шрифт для сліпих, яким користуються і зараз. І ще багато історій і доказів з життя особливих людей доводять, що неможливе і справді можливе!

 


Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227