Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Публічна бібліотека
ім. Самеда Вургуна

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС

Головна сторінка
Слово до читачів

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Бібліотеці подарували

Книги, видані Посольством Азербайджанської Республіки в Україні

Наша бібліотека
(фотогалерея)

Творчість читачів
Калейдоскоп подій

Про Самеда Вургуна

Твори Самеда Вургуна
Пошта

Пошук по сайту

 

 

День пам’яті Героїв Чорного січня

Виповнилося 25 років з дня трагічних та водночас героїчних подій в історії Азербайджану, з дня, коли азербайджанський народ ціною сотень життів виборював свою свободу та незалежність.
Ці трагічні події, коли радянські військові жорстоко вбивали мирних жителів, які вийшли на вулиці в знак мирного протесту проти спроби порушення територіальної цілісності Азербайджану, потрібно називати геноцидом, за який і досі ніхто не поніс відповідальності, так як і за події, що відбулися рік тому в Україні, коли загинули Герої Небесної Сотні.

Незалежність та свобода Азербайджану, здобуті такою дорогою ціною, завжди будуть найвищою цінністю та пам'яттю про страшну трагедію яка не дала зломити волю азербайджанського народу до свободи.

День пам’яті полеглих у страшній трагедії став днем національної скорботи.

За ініціативи Посольства Азербайджанської Республіки в Україні 20 січня в нашій бібліотеці відбувся захід пам’яті Героїв Чорного січня.

Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Його Високоповажність пан Ейнулла Мадатлі детально розповів присутнім про ті трагічні часи в історії азербайджанського народу, про величезну роль загальнонаціонального лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва, який першим дав реальну оцінку кривавим подіям в Азербайджані. Президент Азербайджану Ільхам Алієв та уряд країни всебічно підтримують родини що постраждали під час січневих подій . Для вшанування пам’яті героїв в Азербайджані видано книгу – альбом «20 січня – кривава і доблесна сторінка нашої історії», та відбулась презентація фільму «Кривавий січень» кінорежисера та сценариста Вахіда Мустафаєва.

Потім перед присутніми виступили Надзвичайний і Повноважний Посол пан Талят Алієв, Голова ОДАУ Хікмет Джавадов, Президент МГО «Інститут Азербайджанства» Олег Крапівін, Голова САМУ Ільхама Аллахвердиєва та багато, багато інших .

Відома українська правозахисниця, учасниця Майдану Лариса Дацюк висловила щирі співчуття народу Азербайджану та порівняла Січневі події в Баку з трагічними, героїчними подіями що відбулися та відбуваються в нашій країні, в минулому році пані Лариса відвідала Алею Шехідів в Баку. В знак світлої пам’яті Шехідів, Небесної Сотні та патріотів що загинули на Сході України Лариса Миколаївна запалила свічу.

Учасники заходу переглянули короткометражний фільм «20 січня. Історія героїчної незалежності» створений САМУ, фільм «Дорога в Кривавий січень» ознайомились з книжковою виставкою «Без пам’яті немає майбутнього»

Присутні неодноразово вшанували пам'ять Героїв хвилиною мовчання.

Світлини люб’язно надані власним кореспондентом АзерТАдж паном Зейналом Ага- заде.

 

Всі події

 
© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

return_links(); ?>