Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Публічна бібліотека
ім. Самеда Вургуна

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС

Головна сторінка
Слово до читачів

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Бібліотеці подарували

Наша бібліотека
(фотогалерея)

Калейдоскоп подій

Про Самеда Вургуна

Твори Самеда Вургуна
Пошта

Пошук по сайту

 

27 травня 2014 року за ініціативи Посольства Азербайджанської Республіки в Україні в Публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відбулася зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла Азербайджанської Республіки в Україні Його Високоповажності Пана Ейнулла Мадатлі з прогресивною молоддю Азербайджану та України, вченими, представниками бізнесу, та культури. Захід було присвячена дню Республіки Азербайджан.

Зустріч відкрила завідувачка бібліотекою Галина Чеботарьова, яка привітала народ Азербайджану зі святом та коротко розповіла про історію його виникнення.

Потім перед гостями виступив Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Його Високоповажність Пан Ейнулла Мадатлі який привітав всіх зі святом, та розповів про історію незалежності Азербайджанської Республіки від 1918 року до нашого часу, про ті вершини, що їх досягнув народ Азербайджану під керівництвом беззаперечного лідера Азербайджану Гейдара Алієва, про сучасну політику країни та перспективи розвитку під керівництвом Президента Ільхама Алієва, про дружбу між нашими країнами. Приємно було почути з вуст пана Ейнулли, що в Азербайджані на вшанування світлої пам’яті Миколи Мірошниченка відомого українського поета, перекладача названо культурний центр Бакинського слов’янського університету. Завдячуючи перекладам Миколи Мірошниченка ми маємо прекрасну книгу «Антологія азербайджанської поезії» в 2-х томах.

З привітаннями виступили Голова САМУ Анар Таіров, та відомий азербайджанський вчений, доктор юридичних наук, професор НАУ Аріф Гулієв, який подарував користувачам нашої бібліотеки свою нову книгу «Україно-азербайджанські відносини: право, політика, дипломатія».

Завідувачка бібліотекою Галина Чеботарьова щиро подякувала Посольству Азербайджанської Республіки в Україні, та особисто Пана Ейнулла Мадатлі, за всебічну підтримку бібліотеки. Наші гості ознайомитись з циклом книжкових виставок «Азербайджан – перлина Сходу», що експонуються в бібліотеці. Зустріч продовжилася у теплій невимушеній атмосфері, гості мали нагоду особисто поспілкуватися з паном Послом та обговорити актуальні питання сьогодення.

З 1992 року 28 травня щорічно в Азербайджані святкується день Республіки або День відродження азербайджанської державності, день проголошення Національною Радою Азербайджану, Головою якої був Мамед Емін Разулзаде, незалежності Азербайджанської Демократичної Республіки (АДР) в 1918 році.

Заснування Азербайджанської Демократичної Республіки стало найяскравішою сторінкою в історії Азербайджану, то було перша незалежна, світська, демократична держава на ісламському Сході що продемонструвала всьому світу прагнення народу до свободи та незалежності.

Кінець ХХ-го століття увійшов в історію світу як період розпаду СРСР та заснування Незалежних національних Держав.

Всі наступні роки розвитку країни були важливими хоча і нелегкими етапами в історії Азербайджану та були ознаменовані яскравими подіями та великими досягненнями азербайджанського народу. Спільна багаторічна праця всього азербайджанського народу, кращого потенціалу науковців, економістів, працівників культури та мистецтва, що зуміли зберегти свої національно – духовні цінності, примножили їх перенесли в площину загальнолюдських цінностей, підняли країну на високий всесвітній рівень, яким пишається сьогодні Незалежний Азербайджан.

Азербайджан не тільки пережив всі випробування що випали на долю країни, загартувався, зміцнів, він розцвітає просто на очах всього світу, залишаючись відкритою країною з багатою історією, культурою, традиціями, прекрасною природою та гостинними людьми.

Щиро вітаємо наших друзів – народ Азербайджану з Днем Республіки!

Фото до матеріалу люб’язно надані власним кореспондентом "АзерТАдж" Паном Зейналом Ага-заде

 

Всі події

   

return_links(); ?>