Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Публічна бібліотека
ім. Самеда Вургуна

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС

Головна сторінка
Слово до читачів

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Бібліотеці подарували

Наша бібліотека
(фотогалерея)

Калейдоскоп подій

Про Самеда Вургуна

Твори Самеда Вургуна
Пошта

Пошук по сайту

 

9 квітня 2014 року в Публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відбувся вечір дружби літератур України та Азербайджану «Ми чуємо стукіт Ваших сердець».

Захід було присвячено 108-й річниці від дня народження Самеда Вургуна, та 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка .

Вечір організовано бібліотекою з ініціативи, та за підтримки Олега Крапівіна, Президента Міжнародної громадської організації «Інститут Азербайджанства», та Сеіда Гадмалієва, Першого віце-президента МГО «Інститут Азербайджанства».

Нашим почесним гостем від Посольства Азербайджанської республіки в Україні був Руслан Гурбанов, Третій секретар Посольства.

Активними учасниками вечора були вчителі та учні шкіл міста Києва.
Зокрема: Сафайя ханум Наібова,та школярі спеціалізованої школи №247, Олена Володимирівна Блінова, Наталя Миколаївна Гаврилюк та учні спеціалізованої школи №210, Надія Василівна Яковенко та вихованці ліцею №157.

Відкрила вечір завідувачка бібліотекою Галина Чеботарьова, яка розповіла присутнім про життя та творчість Самеда Вургуна та Тараса Шевченка, їх велику любов до своєї Батьківщини, свого народу, своєї мови…

Першими перед гостями виступили учні школи №247. Наймолодша учасниця, шестирічна Абишова Саміра, незважаючи на юний вік, талановито декламувала патріотичний вірш «Азербайджан» Самеда Вургуна, та отримала щедрі оплески від залу. Присутні насолоджувались віршами Самеда Вургуна та Тараса Шевченка азербайджанською, узбецькою, таджицькою та українською мовами. В їх виступах було видно творчу натуру, та високий професійний рівень їх вчительки Сафайї Мамедівни – давнього вірного друга нашої бібліотеки. Акбарова Атая ,мама одного з учнів, декламувала вірш «Мені однаково» Тараса Шевченка, який сама переклала на азербайджанську мову.

Потім звучала власна пісня Лізи Шеренговської учениці ліцею №157, присвячена Великому Кобзарю, а також вірш Самеда Вургуна «Мама», також покладений нею на музику. Вражаючим був виступ дружнього колективу ліцеїстів під керівництвом свого педагога Надії Василівни, вони виступили як справжні артисти.

Гості вечора отримали задоволення, від декламації віршів учнями школи №210, під керівництвом їх вчительки Олени Володимирівни, яка вклала свою душу в їх виступи.

Одним словом: це потрібно було почути!

Багато теплих слів було сказано в залі, тепла атмосфера, та блиск в очах, шкода що Ви цього не бачили.

Висновок з проведеного вечора один: ростуть юні, палкі патріоти своєї Батьківщини, тому ми можемо бути спокійні за майбутнє нашої планети!

На закінчення активні учасники вечора дружби літератур були нагороджені грамотами від МГО «Інститут Азербайджанства».

 

Всі події

   

return_links(); ?>