Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Публічна бібліотека
ім. Самеда Вургуна

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС

Головна сторінка
Слово до читачів

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Бібліотеці подарували

Наша бібліотека
(фотогалерея)

Калейдоскоп подій

Про Самеда Вургуна

Твори Самеда Вургуна
Пошта

Пошук по сайту

 

Вечір «Вінок молоді українському Пророку єднання та патріотизму»

Пошли мені святеє слово,

Святої правди голос новий!

І слово розумом святим

І оживи і просвіти!

6 березня у молодіжному центрі Спілки азербайджанської молоді в Україні відбувся вечір присвячений 200-літтю з дня народження Великого Кобзаря «Вінок молоді українському Пророку єднання та патріотизму».

На вечорі були присутні співробітники Посольства Азербайджанської Республіки, відомі азербайджанські вчені, прогресивна молодь, представники української громадськості та працівники публічної бібліотеки ім. Самеда Вургуна.

Відкрив вечір голова САМУ Анар Таіров. З вітальним словом до присутніх звернувся Перший секретар Посольства Азербайджану Сабір Рзаєв. З неперевершеним словом про Тараса Григоровича, та його творчість, виступив Рафік Новрузов – доктор філолологічних наук, професор, керівник Центру азербайджанської мови та літератури КНЛУ. Про Шевченка, Київ і Азербайджан розповіла присутнім Галина Чеботарьова - завідувачка публічної бібліотеки імені Самеда Вургуна. Ніколи і ні в чому Шевченко не вивищував свій народ над іншими, не шукав в ньому рис властивих тільки йому і більш нікому. Шевченко був істинною людиною, людиною правди, сином свого часу і свого народу, що у великому йшов на багато літ попереду всіх. Він був сам народом, бо жив його життям.

Чарівними ведучими вечора були: Андрій Шелепницький та Севіндж Якубова. У присутніх на вечорі була можливість познайомитись з життєвим та творчим шляхом Шевченка, переглянути презентації прогресивної молоді підготовлені про нього, та послухати безсмертні твори Кобзаря у їх виконанні різними мовами. Вечір пройшов у невимушеній, дружній атмосфері. Творчість Тараса Шевченка являється загально світовим надбанням, його твори прославили нашу Україну. Шевченко великий український поет, художник і мислитель революційно-демократичного напряму, твори якого вплинули на національно-визвольний рух народів світу. Це, зокрема, його поема «Кавказ» написана 18 листопада 1845 року в Переяславі Т. Шевченко в пам'ять свого друга поета та художника Якова де Бальмена . З часу написання цього великого Гімну Волі минуло майже два століття, та його актуальність не втрачено і в наш час.

Існує думка, що першим міг поширювати твори Великого Кобзаря на Кавказі Микола Гулак, відомий український науковець, правознавець, педагог, політичний діяч, співорганізатор Кирило –Мефодіївського братства, товариш Тараса Шевченка, який останню частину свого активного життя провів в Азербайджані.

Ім’я Тараса Шевченка набуло популярності в Азербайджані на початку 20 століття. Газета «Каспій» 26 листопада 1911 року повідомила, що перший Шевченківський вечір відбувся в Баку в 1906 році на вшанування 45-річної пам'яті з дня смерті поета, з того часу вечори проводились щорічно. В 1907 році в Баку було засноване Українське товариство «Просвіта».На літературних вечорах товариства виступали представники прогресивної громадськості різних національностей. В 1911 та 1914 роках в газетах «Каспій» та «Баку» друкуються статті: «До 50-річчя з дня смерті Т.Г.Шевченка», «Батько Тарас» та інші, незважаючи на заборону. В 1934 році в Азербайджані виходить «Кобзар» азербайджанською мовою, в який ввійшли твори: «Наймичка», «Кавказ», «Заповіт»та інші. Перекладачами цього видання були Ахмед Джавад та Мікаїл Мушфік, вступну статтю написав Аріф.

Багато літературознавчих статей присвячено Т.Шевченку. Самед Вургун в статті «Серця, сповнені любові»(1938) назвав Кобзаря «дорогоцінним алмазом для Азербайджанської культури», що підкреслило любов до творчості геніального поета України.

Багато азербайджанських літературознавців, письменників присвятили Шевченку цілий ряд своїх наукових праць та художніх творів.

                                                                           

 

Всі події

   

return_links(); ?>