Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Публічна бібліотека
ім. Самеда Вургуна

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС

Головна сторінка
Слово до читачів

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Бібліотеці подарували

Наша бібліотека
(фотогалерея)

Калейдоскоп подій

Про Самеда Вургуна

Твори Самеда Вургуна
Пошта

Пошук по сайту

 

Наукова конференція «Шевченкове слово у духовному просторі Азербайджану»

3 березня в Київському національному лінгвістичному університеті, з нагоди відзначення 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка, відбулась наукова конференція «Шевченкове слово у духовному просторі Азербайджану».

Конференція організована Посольством Азербайджанської республіки в Україні спільно з Київським національним лінгвістичним університетом та Публічною бібліотекою імені Самеда Вургуна.

У заході взяли участь співробітники Посольства Азербайджанської Республіки, відомі аксакали азербайджанської діаспори в Україні, відомі вчені, керівники, викладачі та студенти КНЛУ, представники Музею Тараса Шевченка та працівники закладів культури столиці.

«Тарас Шевченко: символ глибокої любові до Батьківщини» - з такою змістовною доповіддю виступив перед присутніми пан Ейнулла Мадатлі Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні.

В своєму виступі пан Ейнулла розповів присутнім про життя та творчість Великого Кобзаря, вплив його творів на пробудження національного самоусвідомлення різних народів світу, його безмежну любов до України, про вивчення літературознавцями творчого спадку Шевченка в Азербайджані, та видання його творів, перекладених на азербайджанську мову. Свою промову пан Ейнулла завершив полум’яними словами Тараса Шевченка:

СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ,

ЛЮБІТЬ ЇЇ … ВО ВРЕМЯ ЛЮТЕ

В ОСТАННЮ ТЯЖКУЮ МИНУТУ

ЗА НЕЇ ГОСПОДА МОЛІТЬ.

«Тарас Шевченко і Самед Вургун. Серця, сповнені любов’ю» - з такою цікавою темою, дуже близькою, зокрема, для нашої бібліотеки виступила Ольга Іванівна Косицька – завідувач відділом науково-освітньої роботи Національного музею Тараса Шевченка

На конференції прозвучали виступи відомих вчених: Юрія Миколайовича Кочубея – Надзвичайного і Повноважного Посла, кандидата філологічних наук, провідного наукового співробітника Інституту сходознавства імені Агатангела Кримського НАН України, Тетяни Северинівни Мейзерської - професора кафедри української філології та славістики КНЛУ, пана Рафіка Новрузова - док. філол. наук, професора, керівника Центру азербайджанської мови та літератури КНЛУ, пана Ферхада Туранли – канд. іст. наук, завідувача кафедри української та східної філології Університету «Україна», доцента кафедри загального і слов’янського мовознавства НаУКМА

Галина Чеботарьова розкрила перед присутніми тему : «Роль бібліотек у вивченні творчої спадщини Тараса Шевченка» - у своєму виступівонарозповіла про роботу бібліотек у даному напрямі, наголосивши що місія передачі творчого спадку Тараса Шевченка, який є нашим родоводом, та генетичною пам’яттю нашого народу, наступним поколінням покладена на центри духовності – бібліотеки.

Наприкінці конференції студенти Київського національного лінгвістичного університету декламували вірші Тараса Шевченка українською та азербайджанською мовами.

 

Всі події

   

return_links(); ?>