Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Публічна бібліотека
ім. Самеда Вургуна

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС

Головна сторінка
Слово до читачів

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Бібліотеці подарували

Наша бібліотека
(фотогалерея)

Калейдоскоп подій

Про Самеда Вургуна

Твори Самеда Вургуна
Пошта

Пошук по сайту

 

Чорний Січень: 22 річниця січневої трагедії в Азербайджані

20 січня 2012 року в Публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відбувся вечір пам’яті «Кривавий січень: історичні реалії».

Минуло 22 роки з дня подій 20 січня 1990 року, які увійшли в історію азербайджанського народу як жахлива січнева трагедія. Акт тероризму, здійснений військами колишнього Радянського союзу проти мирного населення Азербайджану, назавжди залишиться чорною сторінкою в цивілізації та одним з найжахливіших злодіянь проти людства ХХ століття.

В результаті незаконного вводу військ у місті Баку та районах республіки загинуло 133 людини, поранено 744, арештовано 841, пропало безвісти 5. Серед мертвих – діти, жінки, молоді і літні люди. Військовими було спалено і знищено 200 будинків і квартир, 80 автомашин, в тому числі і карети швидкої допомоги.

Надзвичайний і Повноважний посол Азербайджанської республіки в Україні Ейнулла Мадатлі, завідувачка бібліотекою ім. Самеда Вургуна Галина Кисла

На вечорі були присутні: Надзвичайний і Повноважний посол Азербайджанської республіки в Україні Ейнулла Мадатлі, голова спілки «Боротьба за справедливість» Федоренко Анатолій Павлович, представники дипкорпусу, діаспори, студенти київських вузів.

Перед учасниками вечора виступив Надзвичайний і Повноважний посол Азербайджанської республіки в Україні Ейнулла Мадатлі, який розповів про ті страшні події, що відбулися в ніч з 19 на 20 січня 1990 року в місті Баку. Тоді ця трагедія викликала гнів та скорботу всіх прогресивних сил людства. Нажаль, по сьогоднішній день винуватці тих страшних подій не понесли покарання. Але азербайджанський народ впевнений, що незалежність та суверенітет Азербайджану – це ті вічні та непохитні цінності, за які віддали свої життя мешканці столиці - будуть збережені навічно, а територіальна цілісність країни в цілому буде нарешті відновлено.

Голова Спілки «Боротьба за справедливість» Анатолій Павлович Федоренко, який був свідком тих страшних подій, теж поділився своїми спогадами. Він на власні очі бачив, як радянські військовослужбовці з особливою жорстокістю розстрілювали людей на вулицях, здійснювали на них наїзди танками, не шкодуючи навіть маленьких дітей. А на завершення свого виступу Анатолій Павлович сказав: «Це було справді жахливо, наче у пеклі, і забути цього неможливо, ні за яких обставин».

Зі словами засудження тероризму в світі й тих страшних подій виступили Акіф Гюльмамедов, Олег Крапивин, Анар Тагіров, Такир Яхяєв, Хікмет Джавадов та інші учасники вечора.

 

 

Всі події

   

return_links(); ?>