До Дня Києва ми запросили наших читачів на краєзнавчу зустріч, під час якої кожен міг перевірити свою ерудицію та дізнатися багато маловідомих цікавих фактів з історії нашого стародавнього міста. Захід підготувала головний методист В. В. Дорогих.
Цього разу до нас завітали люди дорослі, постійні відвідувачі наших літературних подій, адже і матеріал презентації був розрахований на зріле сприйняття – при нагоді став і життєвий досвід та знання наших гостей. Адже в подальшій розмові ми торкалися не лише сивої давнини і перших кроків нашого міста на шляху його розвитку, але і відносно нещодавнього минулого столиці і подій, свідками яких могли бути читачі.
Розмова про історичну минувшину, звісно, не могла оминути питань заснування Києва і суперечливого віку міста, який досі активно обговорюється у науковому середовищі - будуються різні теорії. Частка вчених вважає, що Київ набагато древніший, ніж доводить офіційна наука. Дослідження тривають.
Далі ми подумки перенеслися у 11-12 століття – часи славетної Русі, коли місто наше почало бурхливо розвиватися і розбудовуватися, тож ми спробували уявити, як виглядали його вулиці – тут нам допомогли наукові реконструкції. Ми також зупинилися на видатних пам’ятках старовини, таких як Золоті Ворота, Києво-Печерська Лавра, Собор Святої Софії, Церква Спаса на Берестові, тощо.
Ми уявно проминули довгі віки, щоб дізнатися з чого почався і яким був
Хрещатик лише 200 років тому, коли стала проводитися його забудова і що саме бачили кияни на цій вулиці на початку 20 століття. Під час презентації гості дізналися історію першого у Києва хмарочоса, а також який сучасний житловий комплекс є найвищим. Оскільки мова пішла про будівлі, то торкнулися і найдивовижнішого будинку столиці – Будинку з химерами.
Якщо ми говоримо про інфраструктуру міста, то логічним було згадати перший міжміський та громадський транспорт столиці – коли він був впроваджений, як виглядав і наскільки ефективно діяв. Дивовижно, але перші міжміські диліжанси та поштові карети, майже не запізнювалися. Розмова торкнулася ще багатьох цікавинок, наприклад, коли постали, як виглядали і працювали перші в історії столиці станції швидкої допомоги і пожежної безпеки, яким був їх перший «спец-транспорт».
Протягом презентації, читачі активно обговорювали побачене, доповнювали розповідь власними спогадами. Захід відбувся у теплій і дружній атмосфері, тож після завершення презентації, люди ще продовжували спілкувалися на краєзнавчі теми.
Ми дуже вдячні нашим гостям, запрошуємо на наші нові заходи.