31 січня 2019 року дружній колектив Центральної публічної районної бібліотеки імені О. С. Пушкіна, в рамках програми «Школа бібліотечних працівників» з метою підвищення кваліфікації та мистецької самоосвіти, відвідав яскраву музейну перлину столиці - Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, який є найвизначнішою колекцією західного та східного мистецтва в Україні.  

          Для представників бібліотеки провели захоплюючу та цікаву екскурсію залами музею: нам розповіли історію родини Ханенків, торкнулися етапів зародження і створення їх головної колекції, яка стала основою музейного зібрання. Кожна зала музею розкривала нам різні історичні епохи, подробиці створення музейних предметів у контексті їх часу, а також різні маленькі та великі таємниці, якими огорнуті деякі з них. Особливо це характерно щодо трактовки сюжетів творів живопису, адже часто зрозуміти глибинне їх значення сучасній людині важко без спеціальних знань тогочасного символізму, без розуміння значень різних зображень та їх поєднань, вписаних у канву картини - вони давали підказку сучасникам, щодо справжнього, прихованого змісту твору.

Основою зібрання Національного музею мистецтв стала приватна колекція творів мистецтв, яка належала знаменитим мистецтвознавцям, колекціонерам та меценатам – Богдану та Варварі Ханенкам, які заповіли її місту для створення на цій базі музею. Також до музейної збірки увійшла колекція картин, яку зібрав відомий вчений Щавинський Василь Олександрович (1868—1924).

На жаль, у радянські часи, в перші роки створення музею, коли у тодішнього керівництва ще не було розуміння неймовірної цінності даного зібрання, навмисно була порушена цілісність та концепція колекції Ханенків - багато творів мистецтв свавільно вилучали для продажу за кордон, переводили у інші музеї, вивозили у Москву та Петербург.

Під час Другої Світової війни колекція Ханенків постраждала ще більше – мистецькі твори вивозилися до Німеччини, багато з них було втрачено, але більшу частку зібрання вдалося евакуювати. На щастя, після війни до Києва були повернуті деякі викрадені тоді мистецькі твори.

Хочеться відзначити, що в колекції музею зберігаються надзвичайно коштовні та унікальні пам'ятки мистецтва, які забезпечили музею славу далеко за межами країни. Тут представлені чудові та безцінні твори Візантійської іконографії, прекрасні картини, скульптури та ужиткові предмети раннього європейського середньовіччя, доби Ренесансу, Бароко та Рококо, унікальні вироби з порцеляни, твори східного мистецтва. Історичною є і сама будівля музею, яка була колись помешканням родини Ханенків. На замовлення господарів-колекціонерів, парадний вхід і усі зали та кімнати будинку були спеціально оздоблені у стилі «історизму» і переплановані відповідно до вимог колекції – різні її зали яскраво презентують історичні епохи, а експонати у кожній залі об’єднані певним мистецьким стилем, ідеєю або загальною композицією.         


Адреса ЦПРБ "Почайна"

Графік

Понеділок 11:00 - 19:00
Вівторок 11:00 - 19:00
Середа 11:00 - 19:00
Четверг 11:00 - 19:00
П'ятниця Вихідний
Субота 11:00 - 18:00
Неділя 11:00 - 18:00

Останній день місяця - санітарний

Відвідувань ЦПРБ "Почайна"