20 березня 2024 р. на запрошення Центру реабілітації дітей та молоді з інвалідністю Оболонського р-ну м. Києва бібліотекарі ЦПРБ «Почайна» провели літературну годину «Яскравий світ художнього слова» - до дня народження Ліни Костенко та Всесвітнього дня поезії.
Що таке поезія? Це правда і чесність з собою. Це визначальне – поет повинен думати про вічні цінності, які можна передати нащадкам. Саме такі цінності сповідує Ліна Костенко, ними дихають її вірші.
 
Сучасний український письменник Юрій Андрухович якнайкраще охарактеризував той внесок, який зробила Ліна Костенко у побудову незалежної України: "Саме вона прищепила сотням тисяч українців непохитну впевненість у тому, що цензура - це зло і злочин, а самоцензура дорівнює самогубству. Саме вона привчила не дуже сміливих людей до того, що слова “незалежність”, “гідність” і “свобода” існують в мові не просто так". Її твори, як класика-сучасника, досліджують науковці, вивчають учні, читають та перечитують читачі в бібліотеках. Поезія пані Ліни повертає всім нам віру у слово, такі поняття як гідність, національна честь, самоповага, додає впевненості й надії в перемогу України.
 
«…Поезія — це завжди неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі…» (Л. Костенко)

 

 


Відвідувань ЦПРБ "Почайна"