9 січня виповнюється 100 років від дня народження Сергія Параджанова – кінорежисера, сценариста і художника, представника хвилі українського поетичного кіно, який зробив великий внесок у світовий кінематограф фільмами «Тіні забутих предків» (1965) та «Колір граната» (1968). Сергій Параджанов знаменитий на увесь світ режисер-авангардист.

Як же йому, вірменину, треба було любити Україну, щоб ТАК про неї розповісти і зачарувати її образом увесь світ! І як владі потрібно було її не любити, щоб, коли "Тіні забутих предків" з грандіозним тріумфом облетіли кінотеатри багатьох країн, зробити вигляд, що нічого не відбулось. І цькувати Параджанова до кінця його життя.

Його дітище й досі ніхто не обійшов. Легендарний фільм залишається номером один в списку 100 найкращих стрічок в історії українського кіно. За кількістю міжнародних нагород він увійшов до книги рекордів Гіннеса.

У бібліотеці «Почайна» до ювілею митця підготовлено тематичну виставку та переглянуто фільм про життя та творчість великого режисера.


Відвідувань ЦПРБ "Почайна"