28 вересня 2023 року в Центральній публічній районній бібліотеці Оболонського району міста Києва відбулася інформаційна година «Педагогіка гуманізму», присвячена 105-й річниці від дня народження Василя Сухомлинського. 

Василя Олександровича Сухомлинського – великий педагог, мудрий учитель. У його палкому серці жила велика доброта та любов до всього світу. Він не лише навчав, а й прищеплював кожній дитині найкращі людські якості, виховував доброту, чуйність, людяність, патріотизм, любов до батьків, до людей і до рідної землі. 

Василь Олександрович Сухомлинський – багатогранна особистість. Ми знаємо  його не тільки як видатного педагога, вченого, а й як дитячого письменника. Для дітей він написав понад 1500 художніх мініатюр – казок, оповідань, легенд, притч, новел.   З його творами діти знайомляться ще в дитсадку, а потім  в молодших класах навчальної школи. 

Як учений Василь Олександрович, на відміну від багатьох його сучасників і попередників, був учителем-практиком, творцем експериментальної та авторської школи, де апробовувалися педагогічні ідеї і до якої зверталася мисляча інтелігенція. Нарешті, В. О. Сухомлинський впливав на поширення власних педагогічних поглядів і своїм способом життя, і власною моральністю. Його особистість була незвичною для педагогічної науки того часу: виходець із села, аскетизм і скромність у роботі й побуті, невтомність у праці надавали ідеям Василя Олександровича особливої ваги і звучання. 

Спадщина В. О. Сухомлинського 48 книг, 500 наукових статей, більше як 1500 оповідань і казок для дітей, розійшлася по всьому світу, живе своїм життям. На початок XXI ст. вийшло 65 його творів тиражем близько 15 млн примірників. Вони перекладені на 59 мов народів світу. Найпопулярніша книга «Серце віддаю дітям», має 55 видань на 32 мовах народів світу.


Відвідувань ЦПРБ "Почайна"