29 серпня 2023 року в Центральній публічній районній бібліотеці Оболонського району міста Києва було проведено інформаційну годину «Здобути Україні волю» до 95-ї річниці від дня народження Левка Лук’яненка.

Левко Григорович Лук'яненко радянський дисидент і правозахисник, український політичний і державний діяч Герой України. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2016). - народився 24 серпня 1928 р. у селянській родині Григорія й Наталки Лук'яненків в с. Хрипівка, Городнянського району, Чернігівська округа, Українська РСР.

Левко Лук’яненко невипадково народився в День Незалежності України – 24 серпня. Він казав: «У генетичному коді українців закладено прагнення до незалежності». «Я належу до покоління тих синів української нації, які боролися проти російської комуністичної імперії за українську національну свободу. Ми не шкодували ні своєї свободи ні власного життя, бо Україну любили всією душею і підпорядковували себе ідеї боротьби. Ми вивели Україну з-під влади Москви і переможно завершили кількасотрічну боротьбу наших героїчних попередників.»

Л. Лук’яненко: "Майбутнє України залежить від українців. Хоч би як ворожі сили діяли проти України, Україна достатньо велика, щоб, здобувши державну волю до боротьби, нейтралізувати антиукраїнські плани. Індекс генетичного розуму українців один з найбільших у світі».

Український народ береже вдячну пам’ять про Левка Лук’яненка як невтомного борця й великого державника, а його заслуги перед Україною, його державотворчі вчинки увіковічнились прийняттям Левка Лук’яненка до Пантеону національної слави Героїв України.


Відвідувань ЦПРБ "Почайна"