15 травня 2023 року в Центральній публічній районній бібліотеці Оболонського району міста Києва відбувся історичний екскурс: «Останній гетьман України», до 150-ти річчя від дня народження Павла Скоропадського. 

У буремні, тяжкі й невизначені часи, ставши на чолі Української Держави Павло Скоропадський записав - «Великороси кажуть: «Ніякої України не буде», а я кажу: «Хоч би там що, а Україна в тій чи іншій формі буде. Не змусиш річку йти навпаки, так само із народом: його не змусиш відмовитися від своїх ідеалів».

 Павло Петрович Скоропадський - останній гетьман України, талановитий воєначальник і ,  попри деяке «малоросійство», - все ж таки патріот України, якому вдалося в надзвичайно важких умовах революції та громадянської війни за сім з половиню місяців провести фундаментальні державні реформи в Україні. Колишній царський генерал-лейтенант і нащадок гетьманського роду, шанувальник козацької слави Скоропадський зумів зробити з України сильну, самодостатню державу, на яку вимушені були зважати сусіди як на Заході, так і на Сході.

Сім з половиною місяців Української Держави переважна більшість спостерігачів оцінює як період соціального і громадського спокою. Сучасники Павла Скоропадського та історики констатують факт певного економічного піднесення України цього періоду.


Відвідувань ЦПРБ "Почайна"