На ці та набагато більш широке коло важливих тем читачі змогли щиро поспілкуватися з нашим почесним гостем і другом бібліотек Оболоні – Томенком Миколою Володимировичем, зустріч з яким відбулася 30.03.2023 в стінах Центральної публічної районної бібліотеки Оболонського району м. Києва.

Нещодавно Микола Володимирович - відомий політик, громадський діяч, науковець, викладач і видавець, в рамках благодійної акції «Українським дітям – українську книгу» передав у дар нашій бібліотеці чудову добірку з 21 екземпляра книг для дітей від різних українських видавництв.

Сьогодні під час зустрічі він презентував цю колекцію нашим читачам: серед подарованих книг цікаві новинки класичної і наукової літератури для старших школярів, низка захоплюючих пригодницьких історій для дітей і підлітків авторства українських та іноземних письменників. Усі книги яскраво оформлені, чудово проілюстровані і написані гарною українською мовою. Це допомагає молодому поколінню поринути в улюблені літературні світи, паралельно вивчаючи рідну мову, пов’язуючи її з сучасним світом і молодіжними популярними течіями.

Так поступово формується позитивна українська самоідентичність і дає чіткий меседж нашим іноземним партнерам – українські люди творчі, талановиті, йдуть у ногу з європейським суспільством, адже ми – і були, і є європейцями за нашою історією, культурним значенням, і нашим вибором.

Про те, як створювати, розвивати і нести цей позитивний меседж про наші історичні і культурні досягнення, щоб українське суспільство і його історичний досвід став відомий світові – про це йшла розмова з нашим гостем протягом наступних годин.

Микола Володимирович є учасником багатьох громадських культурних проектів, благодійних акцій, бере безпосередню участь у освітніх програмах і видавничих проектах. Він допомагає відновлювати музеї та бібліотеки на територіях, що у 2022 році постраждали від бойових дій під час російсько-української війни. Також за його ініціативи були створені освітні фільми, видавалися друковані матеріали, присвячені вшануванню видатних українських культурних діячів, зокрема, Т. Шевченка, Г. Сковороди, та інших.

Надзвичайно цікаво Микола Володимирович розповідав про свої краєзнавчі і літературні розвідки, пов’язані з іменами видатних діячів культури, їх листуванням. Розмова торкнулася важливої і дуже актуальної теми перейменування/найменування вулиць і громадських об’єктів у нашій державі –логічності і закономірності цього процесу, методики оцінки його необхідності, зокрема, з точки зору історичності та культурного плану. Варто приділяти багато уваги подібним змінам, робити серйозні висновки, чи стане зміна дійсно потужним явищем у міському просторі, чи несе вона якийсь позитивний естетичний чи патріотичний посил, тощо.

Під час зустрічі читачі активно спілкувалися з нашим гостем, задавали численні питання і отримували щирі та вичерпні відповіді на все, що цікавило і турбувало людей. Так, у розмові торкнулися проблем освіти та науки, роботи культурних установ у наших нинішніх реаліях, обговорили проблеми видавничої справи, труднощі з призначеннями професійних фахівців у державній службі та управлінській сфері.

На завершення розмови, відбулася автограф-сесія з Томенком М. В. та щире неофіційне спілкування з читачами.

Ми надзвичайно вдячні Миколі Володимировичу за ваші подарунки бібліотеці, чудову зустріч і сподіваємося на подальшу співпрацю!


Відвідувань ЦПРБ "Почайна"