6 липня 2023 року о 15.00 відбулася літературна зустріч, присвячена історії життя та творчості Ольги Петрівни Драгоманової-Косач, яка багато років працювала під псевдонімом Олени Пчілки.

Олена Пчілка походила з шляхетної родини Драгоманових, всі представники якої були неординарними особистостями - митцями, вченими, літераторами, поетами і громадськими діячами. Рідним братом Ольги  Петрівни був відомий історик, письменник і публіцист Михайло Драгоманов, а її дочкою була знаменита поетеса Леся Українка. Ім’я ж Олени Пчілки, у свій час неймовірно популярної письменниці, поетеси, етнографа і видавця, чия слава була навіть гучніше ніж її талановитої доньки Лесі, за радянських часів свідомо замовчувалося, адже все життя Олена Пчілка виборювала українську культуру і мову, не схиляла голову перед владою, сміливо відстоювала права українців на свободу і культурну спадщину.

Олена Пчілка була унікальною жінкою свого часу, адже маючи вищу освіту, виховавши шестеро дітей, вона не стала простою хатньою господинею, а невтомно працювала і вибудовувала власну наукову кар’єру, натхненно писала вірші та прозу для дітей і дорослих, брала участь у феміністичному русі, видавала українські журнали і газети у часи, коли українська мова була під забороною, брала участь у величезній громадській роботі.

Її дослідження української народної вишивки вийшло альбомом «Українські вишивки, ткані і писанки» у 1876 році і підкорило серця не лише українських модниць, але і європейських, так з її легкої руки почала поширюватися мода на вишивані вбрання.

Її літературні твори висвітлювали образ жінки нового часу – високоосвіченої, інтелектуальної, вихованої та інтелігентної, незалежної і активної в громадському житті, яка будує кар’єру і вибудовує гармонійні стосунки з близькими.
Цей образ прогресивної жінки був новим для тогочасної літератури. Протягом нашої зустрічі ми познайомили читачів з подіями життям Олени Пчілки, її натхненною працею у науковій та літературній сфері, розповіли про її найвідоміші літературні твори.

Захід відбувся у теплій і дружній атмосфері. Ми вдячні всім, хто відвідав нашу зустріч і запрошуємо слідкувати за анонсами подальших заходів!


Наша адреса: м. Київ,Просп. Оболонський, 16
Тел.: (044) 419-84-11


Транспорт:
Метро: Ст. М. "Мінська" або "Оболонь"
Тролейбуси: 24, 34 - їхати до зупинки "Ст. М. "Мінська""
Автобуси: 102, 94, 99 - їхати до зупинки "СТ. М. "Оболонь""
Маршрутні таксі : 164, 224, 464 - їхати до зупинки "Ст. М. "Мінська"

,