ukenfrdeitptru

 21 вересня 2021 року в ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна відбулася літературна година «Апостол правди і науки» до 180-тої річниці від дня народження Михайла Драгоманова - українського публіциста, історика, філософа, економіста, літературознавця, фольклориста, громадського діяча, представника відомого роду українських громадських і культурних діячів Драгоманових.

Для наших гостей бібліотекарі розповіли про життєвий і творчий шлях видатного українця. Також на зустріч завітав наш читач, доктор філологічних наук, завідувач кафедри української літератури Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, заслужений діяч України - Володимир Федорович Погребенник, який доповнив виступ бібліотекарів цікавими і маловідомими фактами про життя Михайла Драгоманова.

Михайло Петрович Драгоманов увійшов в історію як величний мислитель, вчений та політичний діяч. Сильна та неординарна, складна і суперечлива фігура дослідника була в центрі суспільного та культурного життя Російської імперії протягом декількох десятків років ХІХ століття. Людина широких інтересів, глибокої ерудиції, чутливий до суспільних реалій. Він ставив понад усе інтереси людини, її свободу і права, соціальні, політичні та національні інтереси рідного народу, основи політичної рівності та соціальної справедливості етносів. Його політичним ідеалом була федеративна держава, побудована на основах децентралізму і культурно-національної автономії.


Публічна бібліотека ім. Пушкіна Оболонського району, м. Київ

Зупинись на хвилинку, подивись на новинку! Нові надходження до відділу абонементу

Пошук в каталогу он-лайн

Електронний каталог

Наша адреса: м. Київ,Просп. Оболонський, 16
Тел.: (044) 419-84-11


Транспорт:
Метро: Ст. М. "Мінська" або "Оболонь"
Тролейбуси: 24, 34 - їхати до зупинки "Ст. М. "Мінська""
Автобуси: 102, 94, 99 - їхати до зупинки "СТ. М. "Оболонь""
Маршрутні таксі : 164, 224, 464 - їхати до зупинки "Ст. М. "Мінська"

,