Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Центральна публічна районна бібліотека
ім. О.С.ПУШКИНА

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Інтернет-центр

Бібліотека передплатила

Наша бібліотека (фотогалерея)

Про О.С. Пушкіна


Пошук по сайту

 


Вебінар "Аркадій Гайдар та сучасний підліток"

22 листопада 2012 року співробітники ЦБС Оболонського району під'єднались до вебінару "Аркадій Гайдар та сучасний підліток", який проводила Центральна міська дитяча бібліотека (ЦМДБ) ім. Аркадія Гайдара (м. Москва, Росія). Підключення до вебінару проводилось на технічній базі ЦПРБ ім. О. С. Пушкіна, в роботі вебінару брали участь співробітники О. А. Білостоцький (ЦПРБ ім. О. С. Пушкіна), Гвоздик М. О. та Ковальчук Х. М. (ЦРБ ім. Аркадія Гайдара).

До вебінару приєдналося багато небайдужих до творчості Аркадія Гайдара людей з Росії, України, Білорусії, інших країн СНД, серед них бібліотекарі, шкількі вчителі, співробітники музеїв та просто шанувальники великого письменника.

Приємним сюрпризом для учасників вебінару стало інтерв'ю з правнучкою письменника - Марією Гайдар. Молода дівчина розповіла як почесно, але часом й нелегко бути спадкоємницею цієї знаменитої людини.

До on-line конференції приєднався музей Аркадія Гайдара з міста Арзамас. Як само шанують тут пам'ять великого земляка розповіла спеціаліст музею Тетяна Казніна. Гайдар, як відомо, народився не в цьому місті, але сім'я Голікових довгий час жила в Арзамасі, саме тут пройшло дитинство майбутнього письменника.

Музей співпрацює з місцевими школами, учні яких пишаються Гайдаром, знають і люблять його творчий спадок. З задоволенням приходять школяри до музею, слухають розповіді співробітників, гарною традицією стала також почесна варта, що її несуть школяри в музеї імені Аркадія Гайдара.

Бурхливі історичні події початку 90-х років ХХ століття розділили колись єдину країну, в якій жив і творив Аркадій Гайдар. Але й сьогодні в різних республіках колишнього СРСР багато людей шанують пам'ять великого письменника, до вебінару підключались і розповідали про свою роботу: школа ім. Аркадія Гайдара (м. Киров, Росія), клуб "Чук і Гек" (Якутія, Росія), бібліотека ім. Аркадія Гайдара (м. Одеса, Україна) та ін. Згадана одеська бібліотека навіть організувала спільний проект з Одеським обласним державним радіо - радіопередачу "Читайлики-прокидайлики", в якій чильне місце відведено творчості Аркадія Гайдара.

 
читачі бібліотеки ім. Аркадія Гайдара на запису передачі "Читайлики-прокидайлики"

Про те, що особисто для нього значить Аркадій Гайдар розповів в рамках конференції письменник Михайло Лазарєв.

Молодий письменник поділився спогадами - як він відкрив Гайдара для себе вперше в дитинстві, потім - у дорослому віці. Для Михайла, за його словами, Гайдар став своєрідним вчителем мефафізичного сприйняття життя. За зовнішнімими яскравими, часто авантюрними сюжетами Гайдара приховуються глибинні роздуми про сутність буття, життя і смерті. У 90-ті роки ХХ ст. в Росії та інших країнах СНД розпочалося поступове витіснення творчого спадку Гайдара з літературного простору, але на думку М. Лазарєва - це неправильно. Творчість Аркадія Гайдара значно ширша за своєю проблематикою ніж ті політичні погляди, з якими він часто асоціюється. Михайло навіть порівняв твори Гайдара з середньовічним "Кодексом самурая" - давніми японськими настановами про життя, смерть, честь та гідність воїна.

Учні гімназі № 3 з міста Ярославль (Росія) приєднавшись до веб-конференції розповіли про тимурівський рух, який існує в їхньому місті зараз - на початку ХХІ ст. Гімназісти створили волонтерський загін, який збирає книги і іграшки для дітей з дитячих будинків та гроші для сімей, що потрапили у скрутне становище.

Сучасні тимурівці з міста Ярославль (Росія)

Про тимурівський рух розповідали й юні читачі бібліотеки з селища Клин (Росія, Ніжегродська область). Вони організували аукціон на якому продавали свої поробки а отримані гроші віддавали малозабезпеченим.

Сучасні тимурівці з селища Клин (Росія)

Надзвичайною креативністю відзначилось включення бібліотеки ім. Х. Колодеєва з міста Борисів (Білорусія). Робітники бібліотеки не просто розповіли про свою діяльність, а навіть зняли цілий фільм, стилізований під німе кино. У цьому фільмі розповідається як книга Аркадія Гайдара, яку підліток взяв у бібліотеці, змінила його життя і заохотила вступити до сучасного тимурівського руху.

Кадри з аматорського фільму "Тимур та його команда. 70 років по тому"

Правнучка письменника, Марія Гайдар знов приєднавшись до конференції зауважила, що вона й сама займалась волонтерством і що "Тимур та його команда" - книга про безкорисну допомогу й щиру дружбу - одна з найвідоміших книг, яка перш за все згадується, коли говорять про Аркадія Гайдара.

Експонати музею Аркадія Гайдара представили співробітники Калінінградської обласної бібліотеки для дітей ім. Аркадія Гайдара. В експозицію включені предмети періодів Громадянської та Великої Вітчизняної війн. З 26 жовтня 2012 р. в Калінінградській обласній бібліотеки для дітей ім. Аркадія Гайдара розпочала роботу "Літературна школа Гайдара", в її рамках проводяться конкурси, вікторини, зустрічі з письменниками і діячами культури.

На завершення веб-конференції слово знову взяла Марія Гайдар. Лейтмотивом її виступу стало питання: "чи потрібен Гайдар для сучасного підлітка?", адже творчість письменника часто асоціюється з ідеологічними штампами радянської доби. Відповідь Марії однозначна: "так, потрібен". Адже твори Гайдара - це розповідь про життя та смерть, сміливість і боягузство, геройство і підлість, ці теми - поза часом, поза ідеологією а Аркадій Гайдар - великий письменник, неперевершений майстр слова, герой свого і нашого часу.

Повний запис вебінару доступний за адресою:
http://portal.mubint.ru/library/webinars/catalogue/Pages/default.aspx

Всі події

return_links(); ?>