Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Центральна публічна районна бібліотека
ім. О.С.ПУШКІНА

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Інтернет-центр

Бібліотека передплатила

Наша бібліотека (фотогалерея)

Калейдоскоп подій

Про О.С. Пушкіна


Пошук по сайту

 

Подальші події >>

Письменниці Ірина Мамаєва та Анна Матасова в бібліотеці ім. О. С. Пушкіна

10 вересня 2010 р. бібліотеку ім. О. С. Пушкіна відвідали російські письменниці Ірина Мамаєва та Анна Матасова. Гості ознаймились з роботою бібліотеки й подарували декілька цікавих книжок, що вийшли у видавництвах Росії за останні роки (Мамаева Ирина. Земля Гай. - М., 2008.; Андреева Марина. Азиатские сны. - Петрозаводск, 2009.; Новиков Дмитрий. Вожделение. - М., 2005).

Ірина Мамаєва - прозаїк (Росія, Карелія, м. Петрозаводск). Книги: "Земля Гай", "З дебільним обличчям". Повісті Ірини Мамаєвої можна прочитати на порталі "Журнальный зал".

Анна Матасова (Урсула Дар) - поет, вона ж - дитячий письменник Анна Воронова (Росія, Карелія). Опубліковані твори: "Питкяранта" ( "Длинный Берег"), книга віршів "Ведмежа Гора", повісті для підлітків "Медовий вечір", "Панянка і два принци", "Гіркий шоколад" (видавництво "Ексмо") і т.д. Вірші Анни Матасової можна прочитати на порталі "Журнальный зал". Анна Матасова захоплюється фотографією, її роботи опубліковані на нашому порталі з люб'язного дозволу автора.

Вечір пам'яті " Грустный романс Владимира Высоцкого"
До роковин смерті російського поета Володимира Висоцького в читальній залі ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна 22 липня 2010 року відбувся вечір пам'яті
" Грустный романс Владимира Высоцкого"
.
Олег Васильович Петраков

На розсуд користувачів п редставлена книжкова виставка "Человек. Поэт. Актер" та зустріч із шанувальником творчості Володимира Висоцького О.В. Петраковим. Олег Васильович розповів про зустрічі з Висоцьким, про його ролі в театрі "На Таганці", про любов співака до Марини Владі, про шанування ним творчості О. С. Пушкіна.

Олег Васильович Петраков
Олег Васильович Петраков

Вечір закінчився читанням віршів Володимира Семеновича Висоцького та звучанням пісень в його виконанні.

 

 

Круглий стіл "Інформаційні ресурси бібліотечних сайтів"

23 квітня 2010 року у приміщені читальної зали ЦПРБ ім. О. С. Пушкіна було проведено круглий стіл :
"Інформаційні ресурси бібліотечних сайтів".

Круглий стіл розпочався переглядом електронної презентації WEB -порталу ЦБС Оболонського району м. Києва та виступом директора ЦБС Оболонського району м. Киева Людвік Наталії Вільямівни.

Всі доповідачі у своїх виступах активно використовували технічні засоби, надані ЦПРБ ім. О. С. Пушкіна.
У заході прийняли участь:

Цуріна Інна Олексіївна – Завідувач відділом наукового аналізу та розвитку бібліотечної справи Національної парламентської бібліотеки України з доповіддю
"WEB -сайт, як відображення реальної діяльності бібліотеки"

Цуріна Інна Олексіївна

Дзюба Наталія Йосипівна – Завідувач відділом автоматизованої обробки документів та каталогізування Національної бібліотеки України для дітей з доповіддю
"WEB -сайти дитячих бібліотек, як частина українського сегменту Інтернет"

Дзюба Наталія Йосипівна

юрисконсульт київського медіа-холдінгу з питань авторського права, рекламного та інформаційного законодавства Братківський Клим Сергійович – Магістр "Інтелектуальної власності", юрист-спеціаліст, адвокат з доповіддю "Інтернет та авторське право"

Братківський Клим Сергійович

Волковий Олексій Олександрович – Директор фірми "Матрікс" з доповіддю "Технічні та програмні засоби створення та підтримки WEB -сайту"

Волковий Олексій Олександрович

Білостоцький Олег Анатолійович – Головний інженер ЦБС Оболонського району з доповіддю "Надання доступу до повнотекстових ресурсів за допомогою бібліотечного сайту (на прикладі порталу ЦБС Оболонського району)"

Білостоцький Олег Анатолійович


Курси підвищення кваліфікації з питання меморіальної функції
бібліотек на прикладі ЦПРБ ім. О.С.Пушкіна.
21 квітня 2010 року у приміщені читальної зали ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна на базі Академії керівних кадрів було проведено курси підвищення кваліфікації з питання меморіальної функції бібліотек на прикладі ЦПРБ ім. О.С.Пушкіна.

Співробітники бібліотеки поділились досвідом роботи своєї діяльності у питаннях меморіальної функції, а саме: збору та зберігання раритетних та образотворчих видань, інформаційно-бібліографічної роботи, реклами та вшанування пам’яті О. С. Пушкіна – основоположника російської мови.

Із вступним словом виступила директор ЦБС Оболонського району Наталія Вільямівна Людвік, яка узагальнила досвід роботи бібліотек району з питання меморіальної функції. Вона розповіла про залучення до підтримки меморіальності бібліотек громадських та державних організацій: "Культурного центра "Русское собрание", "Русскую общину" Оболонского району, Товариство "Пушкініст", посольство Азейбарджану в Україні, представників держадміністрації та управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Оболонської РДА.

Слухачам був запропонований перегляд електронної презентації "Меморіальна функція бібліотеки ЦПРБ ім. О.С.Пушкіна".

Заступник директора Валентина Дмитрівна Дембрович теоретично обґрунтувала, презентувала в електронному вигляді та розкрила деякі аспекти меморіальної функції бібліотек на прикладі діяльності ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна, звернула увагу на місце деяких матеріалів сайту бібліотеки про поета в Інтернеті, їх релевантність по відношенню до матеріалів "Вікіпедії" та "Яндексу".

Завідувачка читальної зали Світлана Андріївна Підлісна презентувала в електронному вигляді книжкові, віртуальні виставки та масові заходи присвячені вшануванню пам’яті великого російського поета О. С. Пушкіна, які систематично проводяться бібліотекою.

 

Клуб бібліотекарів

"Зустрічі з Михайлом Кальницьким".

"О. С. Пушкін у Києві"

20 квітня 2010 року у читальні й залі Центральної районної бібліотеки ім. О.С. Пушкіна розпочав свою роботу Клуб бібліотекарів "Зустрічі з Михайлом Кальницьким".

Михайло Борисович Кальницький – відомий історик та дослідник київської старовини, під час своєї першої розповіді "О. С. Пушкін у Києві", розповів про перебування геніального поета у нашому славному місті у 1820 – 1821 роках, друзів поета: Н. Н. Раєвського, Давидова та інших, до яких він приїздив у гості до Києва та їхніх маєтків. Науковець продемонстрував на слайдах зображення будинків, де зупинявся О. С. Пушкін, процитував твори поета, які пов’язані з його перебуванням у Києві. Наступні сторінки зустрічі були присвячені біографам поета і романам про нього, пам’ятникам скульптурам і бюстам поета у нашому місті.

 

День пам’яті Олександра Сергійовича Пушкіна
10 лютого 2010 в Центральній публічній районній бібліотеці ім. О.С.Пушкіна відбувся день пам’яті великого російського поета, основоположника нової російської літератури, творця сучасної російської мови Олександра Сергійовича Пушкіна.
Слідуючи багаторічній традиції в бібліотеці зібрались шанувальники творчості Пушкіна.
Чередниченко Володимир Іванович
Шуров Костянтин Вікторович Смушкова Світлана Ільївна Самойлова Тетяна Олександрівна
В день 173 – річниці з дня смерті поета засвідчити шану і вшанувати пам'ять завітали: заступник начальника управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Терехова Любов Михайлівна, голова Російської общини України Шуров Костянтин Вікторович, члени російської общини: Смушков Ігор Миколайович, Смушкова Світлана Ільївна, Самойлова Тетяна Олександрівна, члени Київського пушкінського товариства Чередниченко Володимир Іванович, Петраков Олег Васильович та Логвиненко Зоя Антонівна - головний бібліотекар з питань масової роботи та зв'язків з громадскістю ЦБС Голосіївського району.
Петраков Олег Васильович Логвиненко Зоя Антонівна
Бібліотекарі підготували відео матеріали про останні дні життя Пушкіна: дуель, відвідини друзів та поховання поета.
Відчутна духовна присутність великого поета в бібліотеці, яка носить його ім’я. Тут він займає достойне місце серед книжкового світу поруч з великим Кобзарем та іншими видатними майстрами слова всіх часів і народів.
Вечір пам’яті великого російського поета Олександра Сергійовича Пушкіна.

6 червня 2009 року в ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна відбувся вечір пам’яті, присвячений 210 річниці від дня народження великого російського поета Олександра Сергійовича Пушкіна.

На вечорі були присутні начальник управління культури Оболонської районної у м. Києві ради (Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації) Розмаїта Ліана Сергіївна, представники «Русской общины » м. Києва Смушков Ігор Миколайович, Смушкова Світлана Іванівна, Одинцова Світлана Іванівна та інші.

Із вступним словом і привітанням до присутніх звернулася директор Централізованої бібліотечної системи Оболонського району м. Києва Людвік Наталія Вільямівна. Вона презентувала бібліографічний покажчик до 210-річчя від дня народження О.С. Пушкіна "Нетлінний заповіт великого поета"
Ігор Миколайович Смушков привітав присутніх віршем, написаним на честь бібліотеки ім. О.С. Пушкіна.

Ігор Миколайович Смушков

Ігор Миколайович Смушков

Киев. Первый месяц лета.
День рождения поэта
И читающий народ
На поклон к нему идет

Всех влечет очаг культурный ,
Образ Пушкина скульптурный
И приют благословенный
Лиры пушкинской нетленной

Бережет библиотека
Память пушкинского века,
Не случайно ей давно
Имя славное дано!

Как знакомо и понятно
Притяженье слов печатных
Сила в них заключена
Здесь господствует она.

Славных тружениц отряд,
Кадров лучших дружных ряд.
Этих сила, как по мне
Притягательна вдвойне.

Флагман наш библиотечный Книголюбу друг сердечный.
Сайт, компьютер, Интернет –
Да чего тут только нет!

Но всего дороже эта
Верность памяти поэта.
Здесь заметнее всего
Дух и аура его!

Світлана Смушкова прочитала свої вірші присячені О.С. Пушкіну.

Світлана Смушкова

Пушкин
Молчали музы, говорили пушки...
Война, эвакуация, содом.
И вдруг случайно лучезарный Пушкин,
Как солнце, озарил печальный дом.

Тот миг на грани небыли и были,
Когда удаче верится с трудом...
Мы бережно от плесени и пыли
Очистили находки пухлый том.

Голодные, в сыром полуподвале,
При призрачном мерцанье каганца
Мы вечерами Пушкина читали,
И чувству счастья не было конца.

Врывались в быт убогий и унылый
Его герои шумной чередой,
И я была то нежною Людмилой,
То гордою Земфирой, то Балдой.

И царь Салтан, и спящая царевна,
И тридцать три лихих богатыря
Ко мне слетались чудом ежедневным,
Со мною, как живые, говоря.

Мне повезло, что этот «небожитель»
(Как говорили о поэтах встарь)
Был для меня и первый мой учитель,
И первый друг, и первый мой букварь.

И увлекла поэзии стихия
К рифм игра, и звуков благодать,
И первые корявые стихи я
Под Пушкина пыталась подгадать.

Потом зима суровая настала.
И в госпитале белом, как зима.
Я
раненым из Пушкин а читала
И вместе с ними плакала сама.

Но знали мы, что скоро смолкнут пушки,
Что ждёт фашистов роковой итог.
Мы победим! Ведь с нами светлый Пушкин,
А это всё разно, что с нами Бог!

Пушкину
Ты «наше все» - сказал поэт,
Ты наша гордость, наша слава.
Твой яркий негасимый свет
В веках сияет величаво.

Свою безбрежную мятежность,
Разлив стихии бунтовской,
И правду жизни, свет и нежность
Воспел на лире колдовской.

Не потускнел твой идеал,
Ведь ты еще в младые годы
Святую вольность воспевал
Ценою собственной свободы.

Но мысль поэта не пленить
И нет оков для вдохновенья.
Писать — естественно, как жить,
А жизнь проходит как мгновенье.

Твою духовную свободу
Простить не мог бездарный свет,
Ни щедрую к тебе природу,
Ни гениальности расцвет.

И затравили клеветою
И черной завистью певца,
Но ты остался сам собою
Вплоть до кровавого конца.

Ты жив наперекор судьбе,
Не оскудел твой щедрый гений.
И память новых поколений ~
Как вечный памятник тебе.

Завідувачі структурних підрозділів розповідали про свою роботу, спрямовану на популяризацію імені бібліотеки, ділилися досвідом використання новітніх технологій в усіх бібліотечних процесах. Усі виступи супроводжувались відео роликами, створеними самими бібліотекарями.

Світлана Підлісна
Вікторія Рибалка
Тетяна Некріч
Людмила Янковська

 

return_links(); ?>