Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Центральна публічна районна бібліотека
ім. О.С.ПУШКІНА

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Інтернет-центр

Наша бібліотека (фотогалерея)

Про О.С. Пушкіна


Пошук по сайту

 

Відвідини Музею Олександра Сергійовича Пушкіна у Києві

В останній зимовий день, 28 лютого 2018 року, дружній колектив Центральної публічної районної бібліотеки імені О. С. Пушкіна, який завжди намагається підвищувати свою кваліфікацію та активно займатися самоосвітою, в рамках проекту «Школа бібліотечних працівників» відвідав наших колег в чудовому і затишному Київському музеї імені Олександра Сергійовича Пушкіна.

Обидва наших колективи докладають значних зусиль для вшанування та популяризації творчості цього видатного поета та громадського діяча і завжди раді обмінятися власним досвідом та знаннями. Працівники Музею зустріли нас дуже гостинно та провели для нас цікаву і захоплюючу екскурсію по залам Музею, цілком присвяченим маловідомим подіям життя Олександра Сергійовича Пушкіна, його творчості і нервовому пульсу його епохи, адже в експозиції музею представлені численні книжкові видання, меблі та унікальні предмети побуту початку та середини XIX століття.

Відразу хочеться зазначити, що Музей розташований у невеличкому маєтку по
вул. Кудрявській, б. 9, який був зведений ще у 1816 році та добудований у 1850-х роках. Хоча в цьому будинку Пушкін жодного разу не зупинявся, але сама будівля є цінною пам’яткою архітектури XIX століття – в Києві їх збереглося лише кілька одиниць.

В залах Музею надзвичайно відчувається життєвий ритм тих часів, з їх літературними салонами, вишуканими балами, численними науковими відкриттями та Наполеонівськими війнами. Адже в колекції музею ми можемо побачити зібрання прекрасних предметів старовини – це книги, багато інкрустовані дорогоцінні меблі, предмети побуту та витвори мистецтва, які об’єднує те, що всі вони пов’язані з особою Олександра Пушкіна та яскраво розповідають історію його життя та творчого становлення. В основу експозиції лягла приватна колекція киянина Якова Бердичевського, який протягом всього свого життя збирав матеріали, які стосуються життя та творчості Пушкіна. У 1987 році Яків Бердичевський, збираючись їхати до Німеччини, передав свою колекцію в дар місту за умовою створення на її основі у Києві музей Олександра Пушкіна. Його бажання здійснилося у травні 1990 року – відкриття Музею було приурочено до святкувань з нагоди 200-річчя з дня народження поета.

Ми були дуже раді протягом екскурсії дізнатися багато нових фактів з життя Олександра Сергійовича – особливо його дитинства та гімназичного періоду, довідатися подробиці історії написання деяких його творів. Нам, як працівникам бібліотеки було дуже цікаво побачити найцінніші прижиттєві перші видання творів Пушкіна та рідкісні книги з підписами його друзів та відомих сучасників. Вразили майстерністю виконання та витонченістю численні декоративні та побутові предмети XIX століття, зокрема, вироби з бісеру та фарфору, приклади дизайну інтер’єру. Усе це дозволяло відчути і краще зрозуміти ту атмосферу і події, що сформували та загострили талант нашого героя, випестували його самосвідомість та переконання.

Ми дуже вдячні працівникам Музею Олександра Сергійовича Пушкіна за прекрасну екскурсію, затишну та дуже теплу атмосферу Музею і знайомство з новими сторонами особистості і таланту О.С. Пушкіна.

 

 

Всі події

© 2006- ЦБС Оболонського району, м.Київ

return_links(); ?>