Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Центральна публічна районна бібліотека
ім. О.С.ПУШКІНА

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Інтернет-центр

Наша бібліотека (фотогалерея)

Про О.С. Пушкіна


Пошук по сайту

 

«Слово о полку Ігоревім» - 215-річний ювілей виходу твору друком

26 травня 2015 року творчий колектив Центральної публічної районної бібліотеки ім. О.С. Пушкіна завітав до давніх друзів, учнів школи №239, щоб разом відсвяткувати 215-річчя виходу друком видатної, унікальної та досі таємничої пам’ятки середньовічної Русі – знаменитого «Слова о полку Ігоревім», героїчної поеми кінця 12 століття.

Школа зустріла нас прекрасними світлими приміщеннями, гарно оздобленими коридорами та красивими й сучасними аудиторіями, обладнаними необхідною технікою. У затишному залі, облаштованому для переглядів мультимедійних презентацій та фільмів, зібралися старшокласники – юнаки та дівчата з 8-х класів.

Коли усі зібралися, головний методист ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна, Вікторія Дорогих, а також працівники читальної зали бібліотеки, представили глядачам свій проект – мультимедійну лекцію, присвячену заплутаній історії знахідки та досліджень «Слова о полку Ігоревім», майже детективному історичному розслідуванню усіх подій «Слова…», які довгі століття були приховані від людства.

«Слово о полку Ігореве» - героїчна поема написана невідомим автором, як вважається, невдовзі після походу Ігоря Святославича, князя Новгород-Сіверського, на половців навесні 1185 року під свіжим враженням від подій. Цей невдалий похід і став історичною основою твору. Військовий похід князя Ігоря автор відтворив в епічно-ліричному стилі, піднісши об’єднуючу ідею Руської землі і засуджуючи князів за їх незгоди, сварки, збройні суперечки, страждання мирного населення та за їх ставлення свого особистого над загальним. У творі чудово сплетені історичні факти та мотиви народної поезії з елементами язичницької міфології, тож за своїм художнім рівнем та літературним значенням «Слово…» стоїть у ряді найбільших досягнень середньовічного епосу.

Презентація була яскраво проілюстрована факсимільними зображеннями рукописів та першодруків, фотографіями дослідників твору, картинами-реконструкціями подій «Слова…». Розповідь торкалася багатьох цікавих таємниць, що вже більше 200 років змушують вчених робити все нові та нові відкриття, адже чим більше нового ми дізнаємося про сам історичний документ, тим більше з’являється нових запитань.

Слухачі дізналися про існуючі в науці версії відкриття «Слова», цікаві теорії щодо його авторства, час написання поеми, маловідомі широкому загалу історичні факти.

Тож усі слухали із захопленням та зацікавленням, зустріч відбулася у жвавій та дружній атмосфері.

Нам дуже сподобалося спілкуватися із нашими слухачами, тож сподіваємося на нові зустрічі!

 

Всі події

© 2006- ЦБС Оболонського району, м.Київ

return_links(); ?>