Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Центральна публічна районна бібліотека
ім. О.С.ПУШКІНА

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Інтернет-центр

Наша бібліотека (фотогалерея)

Про О.С. Пушкіна


Пошук по сайту

 

Шевченківські читання «Іду з дитинства до Тараса»
за участю читців-декламаторів та знавців творчості Т.Г. Шевченка

18 березня 2015 року юні читачі ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна - учні середньої школи №239, актори шкільного театру «Провесінь», взяли участь у визначній події – святковому Шевченківському читанні «Іду з дитинства до Тараса», яке традиційно проводить у своєму приміщенні Центральна бібліотека ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва з нагоди щорічного святкування дня народження Великого Кобзаря українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

Шевченківські читання «Іду з дитинства до Тараса» давно стали очікуваною березневою культурною подією для всіх дітей та молоді столиці, адже, коли вся земля святкує прихід весни і підносяться творчі сили, настає свято юних майстрів декламації, знавців Шевченківського слова. У підготовці заходу беруть участь усі бібліотеки районних бібліотечних систем Києва, які залучають до участі у Шевченківських читаннях своїх талановитих юних читачів. Зазвичай, захід передбачає конкурс декламаторів поезій Шевченка та виконавців музичних композицій за його творами. У конкурсі також можуть брати участь юні автори зі своїми творами, присвяченими темі життя та творчості Великого Кобзаря.

Але у цьому році організатори заходу вирішили дещо змінити його формат і надати нове бачення традиційному святкуванню. Тож, конкурс було замінено урочистим концертом, учасники якого виконували поезії та музичні твори, присвячені життю та творчості Тараса Шевченка, що вийшли з-під пера інших авторів.

Представляти ЦБС Оболонського району м. Києва на святі Шевченківського слова у цьому році ми запросили наших друзів та активних читачів бібліотеки ім. О.С. Пушкіна – юних та надзвичайно талановитих акторів театру «Провесінь» під керівництвом вчителя української мови та літератури школи № 239. Вони представили на початку концертної програми чудову театральну композицію «Дорога до Шевченка» за творами надзвичайно обдарованого та шанованого поета, автора багатьох поетичних збірок, мешканця Оболоні - Адлера Степановича Короліва.

Особливо приємною подією заходу стала присутність самого автора на Шевченківських читаннях – ми запросили Адлера Степановича стати почесним гостем Шевченківських читань, тож поет отримав можливість побачити виконання власних віршів нашими юними акторами.

Під час своєї промови він тепло привітав усіх присутніх дітей, молодь та їх батьків та прочитав низку чудових поетичних творів, які він присвятив Тарасові Шевченкові та Героям України. В його поезії поєдналися глибокі почуття, криштально-ясні рими, мудрість та музика душі.

Слухачі зустріли автора оплесками, а далі всі ми поринули у мелодику Шевченкової поезії, яка лунала протягом яскравого музично-поетичного концерту.

Усі, хто виступав на сцені Шевченківських читань проявили надзвичайний артистизм, прекрасні здібності до декламації та глибоке розуміння творчості Тараса Григоровича Шевченка. Юні учасники концерту та їх батьки також приділили значну увагу й концертному вбранню – майже усі учасники концерту виступали у традиційних українських костюмах – тож всі присутні милувалися різнобарвними стрічками, вишиванками, віночками.

Після кожного виступу учасникам читань вручалися грамоти та книжки в подарунок.

Свято Шевченкового слова відбулося у творчій та яскравій атмосфері, а юні учасники змогли висвітлити всю повноту та силу творчості Великого Кобзаря.

Всі події

© 2006- ЦБС Оболонського району, м.Київ

return_links(); ?>