Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Центральна публічна районна бібліотека
ім. О.С.ПУШКІНА

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Інтернет-центр

Наша бібліотека (фотогалерея)

Про О.С. Пушкіна


Пошук по сайту

 

Семінар Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв «Бібліотечні ресурси та послуги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО)»

12 березня 2015 року о 10.00 в ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна для наших колег, працівників державних, міських та районних бібліотек міста Києва, розпочався семінар «Бібліотечні ресурси та послуги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО)», який провела Хіміч Ярослава Олегівна - кандидат історичних наук, доцент, професор кафедри   бібліотекознавства та інформаційних комунікацій Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

На початку зустрічі, коли усі учасники семінару зібралися, ми провели для наших колег невеличку екскурсію по бібліотеці ім. О.С. Пушкіна, під час якої ми усі змогли невимушено поспілкуватися у дружній неофіційній обстановці, обмінятися думками та ідеями, поділитися досвідом. Гостей цікавили різні аспекти нашої роботи – технічне оснащення бібліотеки, видавничо-бібліографічна діяльність, масові заходи, нові бібліотечні послуги, тощо.

Після екскурсії розпочався семінар, центральною темою якого була значна роль бібліотек у інформаційній допомозі внутрішньо переміщеним особам, що постраждали в наслідок протистояння на сході країни.

Під час зустрічі наголошувалося на необхідності створення на базі бібліотек спеціальних інформаційних зон для переселенців, де вони могли б швидко та якісно отримати весь спектр інформаційних послуг, необхідну їм допомогу у пошуку житла, роботи, благодійних організацій, державних органів опіки, тощо.

Зазначалося, що саме бібліотеки мають чудовий творчий потенціал та можливості стати справжніми центрами допомоги для внутрішньо переміщених осіб, особливо якщо поєднають свої зусилля із державними органами, благодійними організаціями, волонтерами та іншими партнерами. Учасники семінару жваво обговорювали методику та різні форми роботи з переселенцями, розмірковували над технічними можливостями бібліотечних установ, психологічними тонкощами роботи із вразливими верствами населення, залученням до співпраці різноманітних фахівців – юристів, психологів, а також над тим, якою має бути інформаційна зона для ВПО, як вона має бути оформлена, щоб відразу привернути увагу відповідної категорії населення. Під час творчого завдання, розділившись на робочі групи, учасники тренувалися розробляти макети яскравих інформаційних матеріалів для вимушених переселенців – оголошень, банерів, флаєрів, іншого наочного матеріалу, який мав би розповсюджуватися у суспільстві.

Наприкінці семінару учасники обмінялися думками та зауваженнями, обговорили усі три представлені проекти, висловили свої побажання, переглянули кілька мультимедійних презентацій, присвячених роботі з ВПО.

Зустріч пройшла у дружній, робочій атмосфері, усі учасники тепло спілкувалися й мали змогу опрацювати нагальні питання.

Всі події

© 2006- ЦБС Оболонського району, м.Київ

return_links(); ?>