Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту

Центральна публічна районна бібліотека
ім. О.С.ПУШКІНА

Калейдоскоп подій

Головна сторінка
ЦБС

Наші координати

Як записатись

Правила користування

Інтернет-центр

Наша бібліотека (фотогалерея)

Про О.С. Пушкіна


Пошук по сайту

 

«Збережемо тепло наших сердець»
Майстер-клас із виготовлення традиційних ляльок-мотанок – оберегів для учасників АТО.

4 грудня 2014 року о 13.00 у затишному читальному залі ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна відбулася нова зустріч із народним мистецтвом – для наших читачів ми провели майстер-клас із виготовлення традиційних народних українських ляльок –мотанок, що мають стати оберегами та теплою звісткою з дому для учасників АТО.

Цього разу нашими гостями стали учні 8 - го класу школи № 239, до яких приєдналися навіть наші дорослі читачі та самі співробітники бібліотеки.

На початку зустрічі головний методист ЦБС Оболонського району м. Києва Дорогих В.В., коротко розповіла присутнім про історію походження іграшок взагалі, та, зокрема, ляльок-мотанок: про їх важливу роль у дохристиянські часи, як «дорослого», а не дитячого предмета, зважаючи на їх культове значення і використання у якості ритуального домашнього оберега. Мова також йшла про те, як поступово змінювалося ставлення людства до ляльки, пов’язане із зміною релігійних переконань та уявлень людини про Всесвіт - про те, як, нарешті, ляльки стали дитячою забавкою, але навіть у сучасному світі продовжують нести своє духовне первісне оберегове значення. Розповідь торкнулася також традиційного мистецтва лялькарства, зокрема, стилів та різновидів текстильних ляльок українського народу.
Адже сьогодні ляльки-мотанки знову набули надзвичайну популярність: вони продовжують оберігати мир та затишок оселі, нагадувати про родинне коло й часто є справжніми витворами мистецтва – численні майстрині та майстри створюють їх неповторні образи.

Тож і ми запропонували нашим гостям спробувати свої сили та вміння у мистецтві традиційного лялькарства і долучитися до створення унікальних мотанок-оберегів для учасників АТО, щоб ці маленькі й теплі звістки з дому підтримували їх.

Для кожного учасника нашого майстер-класа були ретельно підготовлені набори з усіма необхідними компонентами для створення мотанок. Дорогих В.В. провела урок із їх виготовлення, наочно демонструючи цікаві прийоми та тонкощі створення текстильних ляльок.

Усі дорослі та діти, хлопці та дівчатка, зацікавлено взялися до справи: було дуже приємно спостерігати, як поступово з різних клаптиків тканини та ниток виникає маленька людська подоба й створюється, хоча й досить умовна, але дуже мила, приємна та гарна лялька. Всі ми знаємо, що зроблена власноруч іграшка набуває особливих якостей та випромінює світлі почуття.
Коли усі учасники, жваво спілкуючись і допомагаючи один одному, причепурили своїх ляльок та сфотографували їх на пам'ять, їм було запропоновано написати листівки для воїнів АТО. Тож наші гості, захоплені тим щирим духом благодійності, що відчувався під час заходу, написали дуже теплі, яскраві та чуйні побажання.

Потім усі учасники зустрічі передали волонтерам листівки та обереги-мотанки для подальшого їх направлення для учасників АТО.

Діти поспілкувалися з волонтерами Оболонської групи "ЛЕНТА ЗА ЛЕНТОЮ", поцікавилися у якій формі можуть долучатися до волонтерської праці, й, навіть, вирішили приєднатися до дієвої допомоги цілим класом.

Захід вийшов дуже емоційним, чуйнім та жвавим. Ми відчували, що наші гості не тільки не залишилися байдужими, але й щиро зацікавилися традиційним лялькарством, створенням оберегів та волонтерською роботою.

Сподіваємося на нові зустрічі із нашими читачами!

 

Всі події

© 2006- ЦБС Оболонського району, м.Київ

return_links(); ?>