Про Олександра сергійовича Пушкіна > Михайлівське (фотогалерея)

 

Михайлівське - родовий маєток Ганнібалів-Пушкіних

 

Михайлівське - родовий маєток Ганнібалів-Пушкіних, «приют трудов и вдохновенья» поета, місця, оспівані їм у багатьох віршах і невіддільні від його життя і творчої біографії. Незадовго до смерті, згадуючи свої приїзди в Псковське село, поет писав в ранній редакції чудової елегії «Вновь я посетил... »

                                   В разны годы
Под вашу сень, Михайловские рощи,
Являлся я, —


і кожен його приїзд збагачував російську літературу безсмертними творами. На михайлівські періоди творчості поета їх відноситься більше ста. Але не одним числом творів значущі роки праць і роздумів поета в «обители дальней».
Саме в Михайлівському поет особливо пильно «присмотрелся к русской природе и жизни и нашел, что в них есть много истинно хорошего и поэтического», - писав Н. А. Добролюбов у статті «Александр Сергеевич Пушкин».Тут, у Псковській губернії, що «хуже Сибири», почала створюватися «поэзия действительности». Тут, в роки заслання, остаточно дозрів реалістичний геній двадцятип'ятирічного поета, та відбувся літературний подвиг десятками творів, які зробили Пушкіна істинно національним поетом і засновником нової літератури. Саме тут, у михайлівському вигнанні, наш мислитель і пророк «расчелся» з романтизмом поемою «Цигани» і створив якісно нове - реалістичного «Бориса Годунова». Раніше, в 1819 році, в другій свій приїзд до Михайлівського поет написав «обурливий» вірш «Деревня». Пізніше, в 1827 році, Пушкін працював тут над «Арапом Петра Великого», а в 1835-му створив «Сцени з лицарських часів». Одним з останніх своїх віршів «Знову я відвідав ...» поет ніби прощався з рідним гніздом ...Перелік фотографій :

1. Будинок-музей з боку р. Сороті
2. Будинок-музей з боку садиби
3. Кабінет О. С. Пушкіна
4. Зальце
5. Їдальня
6. Спальня батьків
7. Куточок спальні батьків
8. Будиночок няні
9. У будиночку няні
10. У будиночку няні
11. У будиночку няні
12. Банька
13. Господарський будиночок
14. Каплиця
15. Ставок

 

Бібліотека ім. О. С. Пушкіна (м. Київ).
А.С. Пушкин. Полное собрание сочинений в десяти томах

 

return_links(); ?>