Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту
     

ДИТЯЧИЙ ВІДДІЛ
ЦПРБ ім. О.С.ПУШКІНА

Головна сторінка
ЦБС

Фотогалерея

Наші координати

Як записатись

Правила користування


Пошук по сайту

 

Пізнавальна бесіда «Мова є дзеркало думок народу»

Щорічно, 9 листопада згідно Указу Президента України Леоніда Кучми «на підтримку ініціативи громадських організацій і з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства» відзначають День української писемності та мови. Також у цей день вшановують преподобного Нестора Літописця, послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія, першого українського історика, видатного письменника та мислителя, ченця Києво-Печерської лаври.

У дитячому відділі стартував тиждень української писемності та мови. До уваги читачів у старшому відділі функціонує книжкова виставка "Українська мова - скарбниця духовності народу".

На бесіду «Мова є дзеркало думок народу», до дитячого відділу ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна, завітали учні 5 та 9 класів школи №18.

Увазі дітей була підготовлена презентація, яка ілюструвала складний та тернистий шлях української мови до її визнання та становлення.  Разом з ними ми вирушили у історичне минуле, поговорили про найдавніші пам’ятки літописання Київської Русі, такі як «Повість минулих літ», «Велесова книга» та «Слово о полку Ігоревім». Учні з цікавістю слухали історію «Велесової книги», легенду про мову, про багатства та можливості української мови. Хлопці і дівчата отримали чудову нагоду перевірити свої знання з української мови, наводили вислови з української мови великих українських письменників, змагались у найшвидшому прочитанні скоромовок, наводили слова-паліндроми, синоніми, фразеологізми та дізналися багато нового з історії літературної мови.

 

© 2006- ЦБС Оболонського району, м.Київ

return_links(); ?>