Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту
     

ДИТЯЧИЙ ВІДДІЛ
ЦПРБ ім. О.С.ПУШКІНА

Головна сторінка
ЦБС

Фотогалерея

Наші координати

Як записатись

Правила користування


Пошук по сайту

 

Інформаційна година «Чорнобиль гірким спомином стукає в серця» з Олександром Єсауловим
27 квітня 2017 року у дитячому відділі ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна відбулася зустріч з відомим українським прозаїком, автором дитячих детективів Олександром Есауловим. Поспілкуватися з письменником до нас також завітали учні 5-6 класів школи №239.

Книги Олександра Есаулова не затримуються на поличках бібліотек і книжкових магазинів - їх дуже полюбляють наші юні читачі та їх батьки. І це зрозуміло, адже всі історії написані для дітей та про дітей і торкаються багатьох питань сучасності.

Гарним прикладом може бути те, як цікаво письменник розповідає дітям на сторінках книжок з серії «Заекрання» про устрій і роботу сучасної офісної техніки, зокрема, комп’ютерів. Герої його творів потрапляють у віртуальний світ, дізнаються під час пригод у Заекранні, хто там головний, які у нього вороги, що буде, якщо перезавантажити систему, тощо.

Саме з обговорення цієї серії книжок та жвавого спілкування дітей з письменником і почалася наша сьогоднішня зустріч. Олександр Есаулов вважає, що дітей до читання книжок може залучити гарний детектив, адже сама форма твору передбачає певну дослідницьку діяльність – детективне розслідування невідривно поєднується з дослідженням таємниць та набуттям нових цікавих знань. Такий детектив має бути написаний спеціально для дитячого сприйняття – жваво, захоплююче, весело, без надмірної жорстокості та з обов’язковим «хеппі-ендом». У кожному детективі Олександра Єсаулова містяться важливі факти з різних областей науки - історії, літератури, біології, медицини, правил безпеки, та інших галузей. Адже справжній детектив має бути поліглотом.

У продовження зустрічі письменник торкнувся головної теми сьогоднішньої розмови, вшанування пам’яті жертв Чорнобильської трагедії, яка сталася у 1986 році, але відгомін цієї екологічної катастрофи відчувається й досі.

Тема Чорнобильської трагедії посідає особливе місце в творчості Олександра Есаулова, адже він на власні очі бачив, що відбувалося у Прип’яті у ті напружені дні. Письменник представив дітям свої книги, присвячені тодішнім подіям та разом з ними переглянув презентацію «Прип’ять до аварії та після». Коментуючи побачене, він розповів, що перебуваючи у епіцентрі екологічної кризи, записував свої враження від побаченого щодня, але тільки у 2005 році, після відвідування Чорнобиля, дістав свої записи, упорядкував їх та видав першу книжку спогадів. Адже з перших годин після аварії на ЧАЕС Олександр Єсаулов разом з іншими займався евакуацією перших постраждалих від радіації, забезпеченням охорони спустілих будинків, магазинів, інших об’єктів, організацією харчування людей, тощо. Це була важка та непроста робота, важко було змиритися з думкою, що люди покидають своє місто назавжди.

На запитання дітей, чи сумує він за своїм будинком у Прип’яті, Олександр Юрійович відповів дітям власним віршем:

Вы слышите? Вы слышите?
Вот и я не слышу.
Лишь тихим-тихим эхом
Хруст ветки в городе пустом.
Как будто город Вам шепнул чего-то
и вновь заснул тяжелым вечным сном…

Зустріч завершилася особистим спілкуванням дітей з письменником у невимушеній атмосфері, усі бажаючі змогли придбати книжки автора з його підписом.

 

© 2006- ЦБС Оболонського району, м.Київ

return_links(); ?>