Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту
     

ДИТЯЧИЙ ВІДДІЛ
ЦПРБ ім. О.С.ПУШКІНА

Головна сторінка
ЦБС

Фотогалерея

Наші координати

Як записатись

Правила користування


Пошук по сайту

 

День авіації і космонавтики

12 квітня весь світ традиційно відзначає День авіації і космонавтики — пам'ятну дату, присвячену першому польоту людини у Космос.

З нагоди святкування цієї надзвичайної події, сьогодні до дитячого відділу ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна завітала відома українська письменниця та громадський діяч Євгенія Пірог – знаменита Казкарка Джанні, автор і куратор численних літературних проектів, спрямованих на популяризацію читання серед дітей і підлітків, зокрема: «Додай читання», «Тату, почитай!», «Срібна читацька Книга», тощо.

А гостей у нас сьогодні було дуже багато – для зустрічі з письменницею бібліотеку відвідали учні 3-х класів школи №214.

Вихід пані Євгенії до дітей був надзвичайно артистичним та захоплюючим – письменниця постала перед ними у образі веселої та жартівливої Казкарки Джинні і розпочала знайомство майже театральним дійством. Воно супроводжувалося музикою та співами, до яких радо долучалися самі юні гості.

Казкарка Джинні невтомно спілкувалася з маленькими читачами та вигадувала для них веселі та розумні розваги: з «чарівного рюкзака» вона діставала для них різні цікавинки, разом з нею діти «викликали» казкового джина, виготовляли вироби у техніці орігамі, дізналися про існування «Книжкових шпаківень», разом з уявними Балакучим Шпаком та Мудрою Совою, казковими помічниками письменниці, грали у вікторини та вдавалися до інших веселощів.

Але всі ігри та розваги були лише підготовкою до головної події - віддаючи шану сьогоднішньому святу, Дню авіації і космонавтики, Євгенія Пірог представила дітям нову пізнавальну книжку для родинного читання про таємниці Космосу «Астронавти з Великої Росяної». Разом з дітьми вона повела розмову про дослідження Космосу і згадала подвиг відомих космонавтів та вчених, які сприяли розвитку космонавтики. Серед них є багато наших співвітчизників, таких як Юрій Кондратюк, Сергій Корольов, Леонід Каденюк та інші. Обов’язково згадали і надзвичайний подвиг найпершого космонавта світу - Юрія Гагаріна, чий політ став першим кроком людства до зірок. Також пані Євгенія розповіла про свої враження від запуску ракети «Антарес» на космодромі « MARS » неподалік американського міста Вашингтон, на якому їй пощастило бути присутньою. Діти почали задавати письменниці численні питання про Космос, а у перерві між розповідями пані Євгенія з дітьми встигли заспівати пісню «Хто зірки у небі знає, хто у снах своїх літає» і потанцювати. А ще діти попрактикуватися у зав’язуванні «космічних» вузликів у «космічних» рукавицях. Письменниця також показала дітям наприкінці цієї жвавої та веселої зустрічі унікальні речі – частки скаменілого дерева, яке побувало у Космосі та фрагмент тканини справжнього космічного скафандру.

Ми дуже вдячні пані Євгенії за чудовий політ фантазії, її вміння спілкуватися з дітьми та дарувати їм радісні хвилини. Сподіваємося на подальше співробітництво і наступні зустрічі!

 

© 2006- ЦБС Оболонського району, м.Київ

return_links(); ?>