Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту // Головна сторінка ЦБС // ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна
     

 


 
 
 
 

Нові надходження

 

 


 
 
 
 

 


Пошук по сайту

 

 

2016 рік

1 квартал

Нова українська література

Пропоноване видання тановить першу частину клаптикового роману «Фрагменти із сувою мойр». Валерію Шевчуку взагалі подобається мистецтво словесної гри, комбінування можливостей різних жанрів. «Кросворд» можна читати і як любовний роман, і як детектив. Герой-оповідач тут — літній учений, книжник і самітник, який пише «скрипт» про свою юнацьку історію кохання (а це початок 1960-х), намагаючись водночас, наче слідчий, розгадати таємницю стосунків свого батька і матері своєї коханої, — у них теж, виявляться, колись був роман... Розплутування складних психологічних вузлів оповідачем справді нагадує заповнення клітинок кросворда, причому цього разу в Шевчука цікаві акценти зроблено на тому, що в психоаналізі називається комплексами.

Твори Валерія Олександровича — своєрідні дослідження природи речей. Але центром досліджень письменника завжди залишається людина — чи то людина в замкненому просторі, чи то людина, яка мандрує широким світом у прагненні пізнання. Тематичний діапазон творів Валерія Шевчука широкий, але, зрештою, увесь він — добро і зло, життя і смерть, прекрасне й потворне — сходиться на людині, бо саме людина є мірилом усього.
Пропоноване видання становить другу частину клаптикового роману «Фрагменти із сувою мойр».
Світ — це система сфер. Представники соціального дна і люди зовні пристойні, зазнаючи химерних взаємопоєднань і відторгнень, усвідомлюють сакраментальну істину: «Одне лише в нашій волі — любити и ненавидіти, а вибір має зробити кожен сам».

Пропоноване видання становить третю частину клаптикового роману «Фрагменти із сувою мойр». Оповідь подається іронічно, а заразом і трагічно, отже, перед нами — улюблена знавцем українського Бароко форма трагікомедії. У трагікомічному ключі подано містерію кохання у третьому блоці — романі “Милий кохання тягар”. Дія роману розгортається в ХУІІ, ХУІІІ, ХХ століттях, а останні епізоди виводять до століття ХХІ-го. Оформила “Фрагменти із сувою мойр” художниця Наталія Михайличенко. Витворений нею художній код тексту зачаровує вишуканістю малюнку.

Роман “Позичений чоловік” поєднує у собі анекдот, небилицю, містифікацію, бурлеск і є зухвалою спробою письменника у фантастичній, жартівливій формі розповісти про повсякденне життя сучасної людини. В основі сюжету вигадана історія про те, як жінка позичила іншій жінці на місяць свого чоловіка.

Сором на все село — народити дитину без чоловіка. А якщо дитина чужа? Олена прихистила малюка з жалю та нікому про це не сказала, навіть коханому.

Заради чужого сина вона пожертвувала жіночим щастям, безтурботним життям у столиці. Та чим віддячить Олені хлопець, коли виросте?

 

У романі-хроніці «На висоті орлиного лету» відомого українського письменника Василя Фольварочного простежується формування в глибоко віруючій хліборобській сім’ї унікальної особистості, легендарного співака, героя України, академіка, народного артиста України Дмитра Михайловича Гнатюка, чий голос зачарував слухачів усіх континентів світу.

Київ початку ХХ століття... Для невгамовної генеральської дочки Мусі Гурчик немає нічого більш захопливого, ніж розслідування нової таємничої справи! Викрадені важливі документи — креслення нової моделі військового літака. Інженер-розробник поплатився за них життям... Факти й детективна інтуїція підказують юній вивідачці, що злодія треба шукати на палубі розкішного пароплава «Цариця Дніпра». Небезпечно? Аякже!

Авторський аналіз відносин України та Росії.

Популярний письменник простежує відносини українського і російського народів, починаючи з часів Хмельниччини. Автор стверджує, що незалежність та свободу вибору народ повинен відстоювати сам, не сподіваючись на чиюсь допомогу.

У творі М. Кідрук роздумує про історію виникнення слов`янських мов, русифікацію України, Будапештський меморандум 1994 року, газові війни 2004–2009 років, захоплення Криму росіянами, «сім`ю» Януковича, майдан 2013–2014 років, війну на сході України тощо.

Навесні ця книжка вийшла в Польщі під назвою «Ja, Ukrainiec».

Це книжка про життя. Радянське дитинство, студентська молодість, похмурий період «заробляння грошей» у 90-х, дитячі спогади про бабусине «абалдєнне» пальто і сукню, яку та шила для поїздки в Китай до дідуся. А ще про те, що ніколи не треба здаватися, треба мати власну думку й відстоювати її, допомагати тому, кому гірше, і радіти життю.

Кожен знайде в ній щось для себе, про себе. Вона і для молодих — аби вони зрозуміли, що життя прекрасне і... коротке. І йшли по ньому без страху. І для старших, аби вони пригадали своє — таке довге! — життя. І зрозуміли, що воно — прекрасне.

Ні, це не оголошення. Це назва книги Оксани Забужко, яка вийшла у 2014 році. Геополітичний роздуми оглядачки при книжковій полиці не дали забути про цю найліричнішу і найпронизливішу авторку нашого часу, яка торкається вищих сенсів у буденності. Духовні пошуки людини, намагання знайти свій шлях, спроба виплутатись, знахідки і втрати, зростання – знайомо, еге ж? Це якесь позачасове письмо, тож недивно, що події в книжці сягають аж 1981 року і завершуються 2013-м.

Такі самі й оповідання – наприклад, «Жоравницькі», події яких відбуваються в останній чверті 16 століття в Луцьку. А так, ніби сьогодні. Чи ті ж бавовняні колготки, які для деяких жінок є не символом радянської епохи, а й дуже нормальним собі одягом нашого часу. «Альбом для Ґустава» – оповідь про українку і голландця, який спостерігає за подіями Помаранчевої революції; але скільки з нас так спостерігало за Майданом?

До книжки увійшов роман «Польові дослідження з українського сексу», а також вибрані оповідання (усього 9). Рекомендовано для всіх, хто подорожує на хвилях часу. Ви просто не можете цього не прочитати!

Олександр Довженко народився в дуже непростий час. І ще в непростіший час жив. Автори книжки майстерно відтворюють атмосферу тієї епохи, яскраві характери, непересічні вчинки і звичайні людські емоції. Наче наживо перед нами розгортаються зйомки фільму «Сумка дипкур`єра», зрежисованого Довженком, паралельно до яких закручується не менш цікава історія, зрежисована долею, головну роль у якій виконує вже сам Сашко. І якщо сценарій фільму відомий заздалегідь, то події в реальному житті тримають читача в напруженні до останнього...

Роман Василя Шкляра „Тінь сови”, напевно, найгуманніший та романтичніший з усіх його творів. Він читається як класика, містить багато філософських думок і висловів, підказує, навчає, втішає. Адже автор доторкається до вічної теми кохання та смутку, життя і смерті, любові, яка непідвладна часу... Це вічна „історія двох”, яка надихає та дарує надію. Це історія кохання двох людей, Катерини та Степана. Кохання та журба, на жаль, часто ходять поруч. Життя Катерини і Степана сповнене любові та світлої поезії. І коли приходить біда — як тінь сови, що вони побачили перед весіллям, — заради спокою дружини Степан ладен пожертвувати всім. Смерть сильніша за кохання? Мабуть, навпаки. Непідвладна часу історія кохання, що надихає та дає надію. Кохання, яке перетворюється на легенду.

Роман «Ностальгія»- це історія чоловіка Миколи, який покинув роботу у видавництві й одночасно через непорозуміння пішов із родини. Залишивши своє звичне життя, Микола поступово розуміє, що іноді треба пройти через внутрішню порожнечу, щоб повернутися з натхненням. Та чи справді він стає вільним? У дивному сні він бачить, як невідома жінка вигоює рану, якої завдала йому дружина. Невдовзі він зустрічає ту, кому до снаги зцілити його серце. Але чи можуть вони бути разом? Коли життя кривдить, мабуть, це привід зупинитися та відшукати те, що стане опорою в годину самотності та зневіри…

У серії «Бібліотека Шевченківського комітету» вийшла книга Бориса Олійника «Основи» (К., «Дніпро», 2015). Це своєрідне підсумкове видання до 80-літнього ювілею поета, де зібрано вірші та поеми 1962—2005 років.

Станіславів кінця ХІХ – початку ХХ століття. Звичайне місто на кресах «щасливої Австрії», в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи, яка для нащадків щораз більше обростатиме міфами про ідилічне життя, - долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти.

Ця книга – перший художній твір у незалежній Україні про героїчну історію Української повстанської армії. Події твору розгортаються на Прикарпатті, де в горнилі військових дій ворожих армій народжується нова ґенерація українців, здатних захистити свою честь, родину й рідну землю.

“Вогненні стовпи” – світла данина пам’яті тим, хто віддав життя за незалежність України, воюючи в лавах УПА. Це розповідь про нашу справжню історію, про нашу українськість, про те, на чому тримається Дух нашої нації. Кілька поколінь в Україні виросло без правдивої інформації про УПА. Маємо щасливу нагоду заповнити цю прогалину в історії і нашій свідомості.

Середина ІХ століття. Східна Європа охоплена війнами. Праукраїнські племена під тиском Хазарії та служителів демонічного божества, знаного під ім’ям Богомола, відступають на Захід. Але й на землях їхньої нової батьківщини — Прикарпаття — ворог не залишає їх у спокої. З глибин віків виринає містичний спадок магів, що загрожує всьому сущому. І Серединний світ людей, і вищі світи богів завмерли у тривожному очікуванні. В цей буремний час у закинутому гірському городищі доля зводить героїв роману для того, щоб учергове змінити хід історії. Хоча події, описані у романі «Шлях Богомола», відбулись понад тисячоліття тому, їх відлуння ще й досі можна почути у легендах та переказах гірських народів, у шепотінні вітрів на перевалах, у плескоті кришталевих карпатських джерел та водоспадів.

Богдан Коломийчук — український письменник, автор історико-авантюрної прози, отримав гран-прі міжнародного конкурсу “Коронація слова- 2013”.

“Таємниця Єви” — збірка авантюрних та детективних оповідань, події в яких відбуваються переважно на початку ХХ століття. Тут і блискуче розслідування львівського комісара Вістовича, і легенда замку графа Шенборна, і, звичайно ж, нова спроба розгадати таємницю жіночого світу.

«Риб’ячі діти» — це історія білої бродячої суки, яка має безліч імен і одне бажання — врятувати своїх цуценят. Герої тексту — Художник, Пацанчик, Краєзнавець, Танцівниця, Священик, Директор Цвинтаря, Мер, Ветеран, Дівчинка, Собаколов — рятують і знищують, відкривають крематорій і знімають кіно, гублять десятиріччя і колекціонують миті, одвічно шукають шпаринку між невблаганними коліщатками часу, балансуючи між плинністю сучасного світу і меморіалами минулого. Зрештою, кожного з них (кожного з нас) настигає свій персональний Снайпер. Ця книга про людей та країни, що минають.

 

Зарубіжна література

Роман В.Войновича «Монументальна пропаганда» випущено видавництвом «Дніпро» в рамках державного видавничого проекту «Українська книга-2015». Вічно незручний для Росії російський письменник робить глибокий зріз суспільного життя рідної країни від повоєнних років до нинішніх днів, з постафганським синдромом, з повзучими спробами реставрації комуністичних ідолів, з втоптуванням у багно простолюду «новими руськими». Це смішний, веселий і водночас трагічний твір письменника, який, сміливо виступивши на захист України з приводу конфлікту на Донбасі, сказав пророчі слова: «Путина остановить может только страх».

Романи про кохання

Детективи

Фантастика

 
 

Історична література

Ця книга охоплює події в Україні другої половини XVII століття, що увійшли в її історію під назвою «Руїна». До видання включені прозові твори, історичні дослідження, документальні матеріали, котрі яскраво характеризують одну із найтрагічніших сторінок історії нашої держави. Книга доповнена хронологією, картою того часу, примітками. Розрахована на широке коло читачів.

Книга «Кривавий вік» присвячена ключовим подіям ХХ століття, починаючи з Першої світової війни і закінчуючи кінцем так званої "холодної війни". Автор, більш відомий своїми публікаціями з логіки і методології науки, теорії та історії культури, прагнув використовувати результати дослідницької роботи істориків і культурологів для того, щоб зрозуміти сенс історичних подій, трагізм долі світової цивілізації, поглянути на хід історії і її інтерпретації з філософської позиції. Оцінка сенсу або розуміння історії, на глибоке переконання автора, може бути не тільки смаковою, суб'єктивною і тому непереконливою, але також обґрунтованою і доказовою, як і в природознавстві. Звернення до неупередженого раціонального дослідження не обов'язково означає релятивізм, втрату гуманістичних вихідних позицій і розуміння людської життєдіяльності як "речі серед речей". Більш того, послідовно об'єктний підхід до історичного процесу дозволяє побачити трагізм епохи і оцінити героїзм людини, здатного захистити високі цінності.

До книги увійшли нариси про видатних діячів суспільно-політичного життя, яскравих представників науки, культури й мистецтва, які залишили помітний слід в українській історії ХІХ-го століття. Видання ілюстроване, розраховане на широке коло читачів.

З чого починається кожне українське свято? З того, що батько чи мати питають дітей: "Чи знаєте ви, який нині день?" І разом згадують-розповідають, що і як відзначають сьогодні. Саме завдяки цьому невмирущому маленькому сімейному ритуалу українці від прадавніх часів аж дотепер зберегли традицію народних свят. І незгасимим вогником пронесли її крізь тисячі років випробувань та боротьби. На цих сторінках зібрано пісні, ігри, святкові страви, традиції, загадки, прикмети, рукомисло - те, що робить святкові дні особливими й пам'ятними.

Запрошуємо всіх охочих до манливого світу ляльки-мотанки, яка є віддзеркаленням прадавньої культури, традицій і світовідчуття наших пращурів. Лялька-мотанка – не лише певний культурний символ. Це й потужний хатньо-побутовий оберіг, і обрядовий атрибут, і забавка для дітей і дорослих, і оригінальний сувенір, і прикраса інтер’єру оселі.

Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування.

Це – книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями.

Медицина

 

Домоводство

 
 

Садівництво. Овочівництво

 

Географія

Літературознавство

Микола Васильович Гоголь — письменник, відомий на весь світ. В його творчому доробку величезна кількість найвидатніших творів. Напевно, справедливо, спираючись на факти його життя, назвати його наймістичнішим письменником XIX століття. Підтвердженням цього є Заповіт Гоголя, в якому письменник просить:«Завещаю тела моего не погребать по тех пор, пока не покажутся явные признаки разложения, завещаю не ставить надо мною никакого памятника…»Про його життя написано багато, але не так часто пишуть про його любов до України. Можилво це обумовлено тим, що не тільки Україна, а й Росія та Польща вважають Миколу Васильовича Гоголя своїм народним надбанням. Коли ми заглядаємо в його творчу спадщину ми розуміємо, що це була людина, яка щиро любила свою Батьківщину, свою рідну Україну, любила її старовинні традиції, її побут, її історію, пісні та колядки, любила її обряди, що корінням сягають у стародавні язичницькі часи і, нарешті, її містицизм, як результат переплетення культур і традицій протягом багатьох тисячоліть історії.

Мистецтво

Перша ж роль цієї актриси в кіно принесла їй незвичайну популярність. У 1956 році вона, будучи студенткою ВДІКу, зіграла в музичній комедії Ельдара Рязанова "Карнавальна ніч" клубного працівника Оленку Крилову. Безпосередня молода дівчина, яка виконує пісню "П'ять хвилин", миттєво завоювала серця глядачів, стала кумиром, особливо серед молоді. Звичайно, це відома всім Людмила Гурченко. Минуло багато років, і за цей час багато чого сталося - Гурченко зіграла величезну кількість ролей, кілька разів була заміжня, народила дочку, пережила трагічну загибель онука ... Девізом всього її життя була фраза: "Бути не як усі", і вона блискуче впоралася з цією роллю.

Осягнути життя будь-якої людини – завдання не з простих. Тим паче, у випадку, коли це людина творча, публічна, яка має певний перелік звершень, що стали надбанням національної культури. А надбання й досягнення ці – предмет обговорень у часі, свідчення певних схвалень й інколи несприйняття. Дослідити долю такої людини взялася відомий театрознавець Алла Підлужна у книжці «Озирнутися в радості…» (Київ, АВІАЗ, 2015), присвяченої життю та творчості відомого українського актора, громадського діяча, народного артиста України Олександра Биструшкіна.

Філософія

Психологія

   

 

Науково-природнича література

Економічна і правова література

Дитяча література

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 

return_links(); ?>