Наші бібліотеки на карті Києва // Карта сайту // Список оновлень матеріалів сайту // Головна сторінка ЦБС // ЦПРБ ім. О.С. Пушкіна
     

 


 
 
 
 

Нові надходження

 

 


 
 
 
 

 

 


Пошук по сайту

 

 

       
 

Заходи

2018 рік

Червень

(Кн. виставка)

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії.

 

 

 

Це свято було запроваджено в листопаді 1949 року рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. І вже більше 55 років в європейських країнах цей день став символом боротьби за права дітей. В Україні День захисту дітей встановлений в 1998 році Наказом Президента України.

Міжнародний день захисту дітей - це, перш за все, нагадування дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного і психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці як необхідних умов для формування гуманного і справедливого суспільства.

Діти - це найдорожчий скарб, радість та майбутнє. Саме тому обов'язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитини. Водночас це і свято тих, хто завжди поруч із дітьми, хто піклується про них та допомагає їм.

Дитинство - це чудова пора сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій.

"Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості."

(В. Сухомлинський)

(Бесіда) 

Лешко Дезидерій Владислав Городецький (1863 - 1930) — український та польський архітектор, підприємець, меценат, поляк за походженням

 

 

Випускник Петербурзької Академії Мистецтв, Владислав Городецький прожив у Києві майже двадцять років. Власник цементного заводу, він широко застосовував бетон у будівництві. Його творіння - Національний художній музей України, караїмська кенаса, знаменитий «Будинок з химерами» та багато інших чудових будівель, що стали справжньою окрасою міста. Пам'ять про архітектора зберігається киянами і нині. Вулиця у самому центрі Києва, забудована 100 років тому архітектором Городецьким, зараз носить його ім'я. А поруч, за столиком на тротуарі у Пасажі, віднедавна п'є каву бронзовий Владислав Городецький.

В історію архітектури В. Городецький увійшов як будівничий модерну. А модерн не знає вузької спеціалізації художника. Інтереси видатного архітектора поширювалися також на пов'язані з архітектурою такі види ужиткового мистецтва, як проектування меблів і оздоб, виготовлення ескізів розписів, скульптур і вітражів, шпалер і тканин, а ще він займався карбуванням по каменю і гіпсу, гравіюванням; створював ювелірні прикраси, ескізи взуття та одягу, оформляв книги, театральні декорації, афіші...

У цій неординарній людині органічно поєднувалися тонке відчуття краси, буйна фантазія художника і невичерпна енергія будівничого. Архітектурна спадщина В. Городецького - яскраве творче явище в історії архітектури України, за якими стоїть яскрава особистість. Велич споруд талановитого зодчого у Києві не перестає викликати подив і захоплення нових поколінь киян.

Влітку 1902 року Дім з химерами зустрічав гостей. Оповідають, що святкуючи новосілля, Городецький сказав: «Будинок, може, й, справді чудернацький, але не буде в Києві людини, котра, йдучи мимо, не зупинила б погляд на його фасаді»...

(Кн. виставка)

Олександр Сергійович Пушкін (26 травня (6 червня) 1799 - 29 січня (10 лютого) 1837) — російський поет, драматург та прозаїк, реформатор і творець сучасної російської літературної мови, автор критичних та історичних творів ("Євгеній Онєгін", "Капітанська дочка", "Дубровський" та багатьох інших.)

. 

Пушкін вважається визначним чи найвизначнішим російським письменником, його тексти розглядаються як найпрестижніший зразок російської літератури. Пушкіна ще за життя називали генієм, і з другої половини 1820-х років він став вважатися «першим російським поетом» (не тільки сучасності, але й усіх часів).

"Люблю ваш сумрак неизвестный

И ваши тайные цветы,

О вы, поэзии прелестной

Благословенные мечты!

Вы нас уверили, поэты,

Что тени легкою толпой

От берегов холодной Леты

Слетаются на брег земной

И невидимо навещают

Места, где было все милей,

И в сновиденьях утешают

Сердца покинутых друзей..."

(О. С. Пушкін)

(Тем. полиця)

Еріх Марія Ремарк (при народженні - Еріх Пауль Ремарк) (1898 - 1970) — один з найвідоміших німецьких письменників XX століття.

Автор таких романів як «На Західному фронті без змін» (1929), «Три товариші» (1936), «Тріумфальна арка» (1945) і «Чорний обеліск» (1956).

«На Західному фронті без змін». Саме ця книга принесла її автору - Еріху Марії Ремарку, широку популярність. Хроніка понівеченого Першою світовою покоління продовжена в романі «Повернення». Наступні відомі твори «Полюби ближнього свого» і «Тріумфальна арка» присвячені долям біженців з гітлерівської Німеччини. Дві світові війни випали на долю цього письменника. Описуючи трагічні події тих кривавих років, Ремарк закликає наступні покоління винести уроки з минулого і пам'ятати ціну миру.

Ремарк писав про свій вік: «Я народився в часи гасових ламп, пережив період розвитку електрики та авіації... Наука перемогла все. Тільки людям не вдалося стати один до одного ближче... Це страшне протиріччя. І незважаючи на це, я вірю, що люди знайдуть шляхи один до одного».

«Вчись людяності!» — такий заповіт залишив нам Еріх Марія Ремарк.

"Пишу про час, який пройшов по людях, наче по рейках."

"Жити — означає жити для інших. Всі ми залежимо один від одного."

"Хай хоч інколи жевріє вогник доброти... Не треба відмовлятися від неї. Доброта додає людині сили, якщо їй важко живеться. Пам'ятаєте, ваша опора — у вас самих! Не шукайте щастя зовні... Ваше щастя — усередині вас... Будьте вірні собі."

"Здатність прощати — лише це і є в людині від Бога."

"Найкраще місто те, де людина щаслива."

"Книги інколи допомагають пережити важкі часи."

(Е. М. Ремарк)

(Бесіда)

Джордж Орвелл (1903 - 1950) — відомий англійський письменник. Справжнє ім'я — Ерік Артур Блер.

 

Писав журналістські нариси й політичні та літературні есе. Всесвітньо відомим став завдяки двом творам, написаним в останні роки життя: політичній алегорії «Колгосп тварин» і роману-антиутопії «1984», у яких він зобразив тоталітарне суспільство. Роман «1984» - культова антиутопія, яка, судячи з відгуків про книги Д. Орвелла, буквально перевертає свідомість. У романі показано, до чого призводить тоталітарний шлях розвитку. Про світле, прекрасне майбутнє можна забути. Жорстка державна ієрархія спочиває на фізичному і духовному пригніченні громадян, зневажанні людської гідності та свободи. Держава повністю контролює усі сфери існування: політику, економіку, освіту, ЗМІ, особисте життя і навіть думки людей. У суспільстві панують ненависть і страх. Авторські попередження про небезпеку деяких тенденцій у соціумі сусідять з думками про марність боротьби за краще майбутнє.

Сучасному читачеві потрібно читати книги Джорджа Орвелла, тому що описана у них дійсність дивовижно нагадує нашу. Тому так вагомо звучать зроблені автором застереження. У творах Д. Орвелла відбилися його погляди на події у суспільно-політичному житті Європи і Росії.

«Усі тварини рівні, але деякі тварини рівніші за інших» («Колгосп тварин», 1945)

«Хто керує минулим, той керує майбутнім: хто керує сьогоденням, керує минулим» («1984», 1949)

«Війна — це мир, свобода — це рабство, сила — в незнанні» («1984», 1949)

(Д. Орвелл)

(Тем. перегляд) 

26 червня - Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу. 

 

 

Історія боротьби з наркотиками в світі нараховує близько ста років. У лютому 1909 року відбулося засідання Шанхайської опіумної комісії у складі 13 країн. Міжнародне співтовариство намагалося знайти методи обмеження ввезення наркотичних засобів із азіатських країн. Але навіть через століття людство далеко від вирішення цієї глобальної проблеми. Цей день відзначають з 1987 року. Тоді, 26 червня, Генасамблея ООН затвердила рішення про заснування Міжнародного дня боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу. Ця подія символізує єдність країн у досягненні мети щодо створення суспільства, вільного від наркотиків.З кожним роком цивілізовані країни все більше страждають від ввезення наркотиків із неблагополучних держав. Боротьба з незаконним обігом наркотичних засобів — один із основних напрямків правової діяльності міжнародних організацій.

"Кислота пропалює мозок,

Що підпалений був,

Вже давно, і не раз...

Так навіщо вживати цю дозу?

Доза щастя чи горя?!

На все є свій час...

Якщо в даний момент - ейфорія,

Псевдорадість,

Енергія тіло трясе!..

То пізніше, раптово - шизофренія...

Чи рак мозку...

Чи крові...

Чи шлунку...

І все..."

(Тем. перегляд) 

28 червня в Україні відзначається державне свято - День Конституції України. 

 

Цього дня у 1996 році на ранковому засіданні Верховна Рада України прийняла новий Основний закон країни - першу Конституцію незалежної української держави. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

"Я — українець. Є у мене право

На рідну мову та свою державу,

На гордий прапор золотисто-синій,

На щастя жити у такій країні."

 

 

 
       
 
   

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 

return_links(); ?>